Papież odwiedzi Indonezję. Mieszka tam ponad 200 mln muzułmanów

Papież Franciszek ma odwiedzić Indonezję we wrześniu bieżącego roku. Informację tę podało 2 kwietnia indonezyjskie Ministerstwo ds. Religijnych. Według ministra Yaquta Cholila Qoumasa, do tego zamieszkanego przez większość muzułmańską kraju, Ojciec Święty ma przybyć 3 września. Wiadomość w tej sprawie rząd otrzymał z Watykanu.

„Podczas swojej wizyty papież Franciszek będzie mógł z pierwszej ręki doświadczyć różnorodności i międzyreligijnego braterstwa, które rośnie w indonezyjskim społeczeństwie” – czytamy w oświadczeniu ministerstwa. Watykan nie potwierdził jeszcze tych planów. Indonezja to największy na świecie kraj muzułmański. Mieszka tam ponad 200 mln wyznawców islamu. Katolicy to niecałe 7 mln mieszkańców kraju.

Na początku roku w jednym z wywiadów Franciszek zapowiedział ważną podróż do regionu Azji Wschodniej i Pacyfiku. Ma odwiedzić Timor Wschodni, Papuę Nową Gwineę i Indonezję. Kraje te znalazły się już raz na trasie podróży papieża w 2020 r. Z powodu pandemii wizyty musiały zostać przełożone na czas nieokreślony.

Obecny stan zdrowia 87-letniego papieża utrudnia długoterminowe planowanie dalekich podróży. Franciszek wielokrotnie zapadał na infekcje dróg oddechowych. Z tego powodu musiała zostać odwołana ustalona na listopad 2023 r. podróż do Dubaju. Ponadto przeszkodą jest ograniczona mobilność papieża, który od prawie dwóch lat jest zależny od wózka inwalidzkiego. Podróżowanie nie jest już dla niego tak łatwe jak kiedyś, zwłaszcza ze względu na duże odległości, co Franciszek wielokrotnie przyznawał dziennikarzom, zwraca uwagę niemiecka agencja katolicka KNA.

Oficjalnie są zapowiedziane dotychczas trzy krajowe podróże papieża. Franciszek złoży kilkugodzinne wizyty w Wenecji, Weronie i Trieście. Być może jeszcze odbędzie krótką podróż do belgijskiego Lowanium.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama