IV Pielgrzymka Tradycji Łacińskiej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu

Koszalińskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej serdecznie zaprasza na IV Pielgrzymkę Tradycji Łacińskiej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu, która odbędzie się 6 października 2018 r.

Pątnicza inicjatywa zrodziła się jako dziękczynienie Koszalińskiego Środowiska Tradycji Łacińskiej za motu proprio Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI: w latach 2009-2014 – w kolejne rocznice obowiązywania dokumentu – pielgrzymi zdążali do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej (Gołogóra, wzgórze Krzyżanka) w Koszalinie.

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu stało się celem pielgrzymów w 2015 roku – wtedy to do pątników z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej dołączyła grupa wiernych z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Skrzatusz – z uwagi na dogodne położenie i stosunkowo niewielką odległość z licznych ośrodków północnej i zachodniej Polski oraz bliskość Niemiec – stał się ważnym punktem na mapie katolików Tradycji.

W tym roku do Tronu Matki Boskiej Bolesnej pątnicy przybędą już po raz czwarty. Warto podkreślić, iż historia sanktuarium jest niezwykle interesująca, obfituje w cuda zatwierdzane przez władze kościelne; wśród łask otrzymywanych za pośrednictwem Matki Boskiej Bolesnej dominują uzdrowienia.

Skrzatusz należy do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, położony jest w województwie wielkopolskim, nieopodal Piły (dojazd: skrzatusz-sanktuarium.pl/kontakt).

Oto orientacyjne – przykładowe – odległości do Skrzatusza:
Poznań (110 km), Bydgoszcz (110 km), Gorzów Wielkopolski (120 km), Koszalin (140 km), Szczecin (160 km), Toruń (160 km) Grudziądz (180 km), Konin (200 km), Zielona Góra (220 km), Włocławek (220 km), Gdańsk (230 km), Elbląg (240 km), Kalisz (250 km), Berlin (260 km), Płock (270 km), Legnica (280 km), Wrocław (290 km), Sieradz (300 km).

Zgłoszenia grup zorganizowanych (orientacyjna liczba pielgrzymów, dane księdza – opiekuna grupy lub innej osoby kontaktowej, zapotrzebowanie na obiady) można kierować na adres mailowy: tradycja.koszalin@gmail.com lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Program:
10.00 – nabożeństwo pierwszosobotnie
11.00 – konferencja – ks. Marcin Kostka FSSP
12.00 – Msza święta; celebrans – ks. Marcin Kostka FSSP
13.30 – obiad, czas wolny
15.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego; zakończenie

źródło: Ł. Trzeciak, www.tradycja.koszalin.opoka.org.pl
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama