Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Jezus chodzący po wodzie

Jędrzej Róg OFM

Jezus chodzący po taflach naszych szarych codzienności…

Jezus chodzący po taflach naszych szarych codzienności… - foto
Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki

Siostro i Bracie!

Jesteśmy dzisiaj świadkami niezwykłego wydarzenia. Aż szkoda, że możemy tego zobaczyć... Jednak możemy to sobie wyobrazić. Jezus chodzi po wodzie! Czyżby chciał zrobić na uczniach jakieś niesamowite wrażenie? Nie! Jezus gołą stopą dotyka tafli jeziora. Nie jedną, ale dwoma… i idzie… nie tonie, nie płynie, ale idzie… po wodzie!

Jest to zapowiedź zmartwychwstania; zapowiedź zwycięstwa Chrystusa nad złem! Jezioro było dla Żydów symbolem zła - niebezpieczeństwa zagrażającego człowiekowi. Zło nas czasem przeraża, doskwiera nam, nie raz czujemy się zmęczeni walką z nim. Ulegamy pokusie i poddajemy się… Dlatego Jezus dzisiaj przychodzi do nas i prosi, abyśmy do Niego przylgnęli! On chce stać się nam bliski, bo wie, że wtedy zło staje się łatwiejsze do pokonania. Będąc razem z Jezusem jesteśmy skazani na sukces w walce ze złem.

Dlatego trwając w wielkanocnej radości, pójdźmy w świat głosząc orędzie Pokoju i Dobra, jako świadkowie Zmartwychwstałego Jezusa, przychodzącego do nas po taflach naszych szarych codzienności. Amen.

14 kwietnia 2018 r. Sobota Drugiego Tygodnia Wielkanocnego. Do czytań: Dz 6, 1-7 | Ps 33 (32), 1-2. 4-5. 18-19 | J 6, 16-21

* "Jezus chodzący po taflach naszych szarych codzienności…" - por. M. Łusiak, Jesteśmy skazani na sukces – J 6, 16-21.


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dobro zło Jezus codzienność Zmartwychwstały
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W