Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Drużyna Mistrza

Papież Franciszek

Grajmy w drużynie Jezusa

Przemówienie papieża Franciszka podczas czuwania modlitewnego z młodzieżąJezus prosi nas, byśmy szli za Nim przez całe życie, prosi nas, byśmy byli Jego uczniami, żebyśmy "grali w Jego drużynie". Myślę, że większość z was kocha sport. A tutaj, w Brazylii, podobnie jak w innych krajach, cały naród pasjonuje się piłką nożną. A co robi zawodnik, który dostaje powołanie do drużyny? Musi trenować i to bardzo ciężko trenować! Podobnie jest w naszym życiu - życiu uczniów Pana. Święty Paweł mówi nam: "Każdy zawodnik podejmuje wiele wyrzeczeń. Tamci, by zdobyć wieniec zniszczalny, my - niezniszczalny" (1 Kor 9,25). Jezus ofiarowuje nam coś wspanialszego, niż Puchar Świata! Daje nam możliwość pełnego i szczęśliwego życia i ofiarowuje nam również przyszłość ze sobą, przyszłość, która nie będzie mieć kresu - życie wieczne. Ale prosi nas, byśmy trenowali, aby być w formie, żeby bez strachu stawiać czoła wszystkim sytuacjom życia, świadcząc o naszej wierze. Jak? Poprzez rozmowę z Nim: poprzez modlitwę, czyli codzienną rozmowę z Bogiem, który zawsze nas słucha. Poprzez sakramenty, które sprawiają, że rośnie w nas Jego obecność i które umacniają nas w Chrystusie. Poprzez miłość braterską, poprzez zdolność do tego, by słuchać, pojmować, przebaczać, przyjmować, pomagać innym, każdej osobie, bez wyjątku, bez wykluczeń. Droga młodzieży, bądźcie prawdziwymi zawodnikami Chrystusa!

Plaża Copacabana, Rio de Janeiro, sobota, 27 lipca 2013 r.


Jest to fragment książki:

Carlo Nesti, Mój trener nazywa się Jezus

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
ISBN: 978-83-7797-408-7
Książka jest >>TUTAJ<<

***

Po bestsellerowym poradniku Carla Nestiego Mój psycholog nazywa się Jezus, przyszedł czas na to, aby autor wykorzystał dziedzinę życia, którą zna najlepiej, czyli sport. Znany włoski dziennikarz sportowy, który ma doskonały dar analizowania różnych aspektów życia człowieka wierzącego, znów daje nam do ręki perełkę. Jego porady są jak taktyka zaczerpnięta z tajnego dzienniczka trenera, pilnie strzeżona jak skarb. Sport to element praktyczny zastosowany do wymagań, które otrzymaliśmy od Jezusa w modlitwie Ojcze nasz. Z książki czytelnik dowie się m.in., jak można Boga chwalić i samemu mieć z tego satysfakcję, jak zaprowadzić pokój wkoło siebie i w sobie, jak wygrać każdy mecz, czyli każdy dzień naszego życia, czy można przebaczać bez uszczerbków na własnej dumie, czym tak naprawdę jest prawdziwa władza, co powinniśmy osiągnąć w życiu i dlaczego niekoniecznie musi to być góra pieniędzy.


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież modlitwa Jezus Franciszek czuwanie modlitewne Drużyna Mistrza Drużyna Jezusa trener Jezus
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W