Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Projekt Q and A. Wszystko w JEDNYM


AC, Gracja Szymańska ZMBM

Relacja z Jezusem

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia postanowiły odpowiadać na nadsyłane pytania dotyczące miłosierdzia i nie tylko. Nagrywają filmy, które umieszczają na YouTube (Faustyna2016). To projekt, który podjęły Siostry ZMBM na niezwykły czas Jubileuszu Miłosierdzia.

Pytania możecie nadsyłać na maila: faustyna.sdm@gmail.com

Tym razem s. Gracja opowiada o osobistej, prawdziwej relacji z Panem.

Trzeci film odpowiada na pytania: W jaki sposób otwierać się na Pana Jezusa? Jak zapomnieć o sobie, aby On mógł wejść w moje życie jeszcze bardziej? Jak się modlić o tą wyjątkową łaskę?

"...na wszystko mają czas, tylko nie mają czasu na to, aby przyjść do mnie po łaski..." - czytamy w Dzienniczku słowa Jezusa.

- Jezus całkowicie z miłości do mnie, zapomniał o Sobie. Tzn. cierpiał niewyobrażalnie, umarł na Krzyżu. Uratował mnie od śmierci i dał mi życie właśnie po to, aby w tym życiu być obecnym. I teraz bardzo ważna rzecz: Bóg zrobił wszystko żebyśmy mogli być szczęśliwi. M.in. to, że dał nam wolną wolę tzn. wolny wybór - "jeśli chcesz". On nie będzie wchodził na siłę do twojego życia, nie będzie wchodził do niego z butami, narzucał się. Tym zapominaniem o sobie może być więc taka konkretna decyzja oddania Mu swojej grzeszności, swojej słabości... Uznać Go, że On jest Bogiem miłosiernym, że On może przemienić moje życie - mówi s. Gracja. Posłuchajcie:

"Pokora. To świadomość swoich wartości tego, kim jestem. I świadomość tego, że jest Ktoś większy ode mnie. Ktoś, kto mnie stworzył, kto mnie kocha. To też jest konkretny styl Boga. Bóg jest pokorny. Pokora może nas otwierać na Jezusa. Na relację z Nim" - mówi s. Gracja Szymańska ZMBM.

Siostry promują projekt także na Facebooku:

Faustyna2016

Pytania można nadsyłać także w prywatnych wiadomościach na tym facebookowym profilu. Zachęcam, aby się w to włączyć.

opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: serce pokora miłosierdzie miłość łaska szczęście Jezus wolna wola otwartość relacja z Jezusem Faustyna2016 kierunek patrzenia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W