Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Łaska uzdrowienia

Zbigniew Lityński

Przyjąć łaskę uzdrowienia

Wielokrotnie doświadczałem uzdrowienia po przyjęciu Komunii św., a także podczas adoracji czy modlitwy osobistej. Jest to ten sam żywy Jezus, którego znamy z Ewangelii. Nawet bez pomocy sławnego charyzmatyka możemy przyjąć łaskę uzdrowienia w czasie „zwykłej” Mszy św. parafialnej czy osobistej modlitwy ze słowem BożymWielokrotnie w życiu doświadczyłem uzdrawiającego działania Pana Boga, zarówno gdy inni modlili się za mnie, jak i kiedy ja modliłem się za innych.

W roku 2008 miałem problem z chorobą lewej nogi. Mimo stosowania się do zaleceń lekarza ropiała. W czasie modlitwy o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o. Krzysztof Czerwionka CR przekazał słowo poznania, które odebrałem jako skierowane do mnie. Nie wiedząc o sytuacji, o. Krzysztof opisał wygląd mojej nogi i powiedział, że Pan Bóg ją uzdrawia. Następnego dnia noga przestała ropieć.

Kilka lat temu zostaliśmy poproszeni, aby pomodlić się za mężczyznę chorego na raka. Został wypisany za szpitala do domu, gdyż lekarze stracili nadzieję na poprawę jego stanu zdrowia. Jerzy leżał bez sił i można powiedzieć, że czekał na śmierć. Po modlitwie wstawienniczej wyzdrowiał i wrócił do pracy. Podobnych sytuacji mógłbym opisać wiele.

Celem tej książki jest pomóc ludziom w otwarciu się na łaskę uzdrowienia.

Wiele osób nadzieję na uzdrowienie wiąże z posługą znanego charyzmatyka (i to często z zagranicy). Z całym szacunkiem dla wszystkich charyzmatyków, pragnę podkreślić, że tym, który uzdrawia, jest Pan. Wielokrotnie doświadczałem uzdrowienia po przyjęciu Komunii św., a także podczas adoracji czy modlitwy osobistej. Jest to ten sam żywy Jezus, którego znamy z Ewangelii. Nawet bez pomocy sławnego charyzmatyka możemy przyjąć łaskę uzdrowienia w czasie „zwykłej” Mszy św. parafialnej czy osobistej modlitwy ze słowem Bożym.

Poprzez tę publikację pragnę pomóc ci usunąć przeszkody na drodze do uzdrowienia i otworzyć się na uzdrawiające działanie Boże.

Starajmy się unikać pokusy manipulowania Panem Bogiem. Nie powinniśmy uzdrowienia wymuszać, ale możemy pokornie o nie prosić. I często Pan Bóg na ufną modlitwę odpowiada także uzdrowieniem fizycznym. Czasem dokonuje się to szybko, a nieraz jest to dłuższy proces. To nie Bóg odwleka pomoc, to my potrzebujemy czasu, aby się otworzyć na Jego działanie.

Nawet jeśli Pan Bóg nie uzdrawia nas fizycznie, pragnie uzdrowić nas duchowo. Uzdrowienie duchowe i wewnętrzne sprzyja otwarciu na łaskę uzdrowienia fizycznego. (...)

Zbigniew Lityński: ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, a następnie w Instytucie Wyższej Kultury Religijnej KUL. Żonaty, ojciec pięciu synów. Od 1977 roku związany jest z Odnową w Duchu Świętym. Założył i prowadził w latach 1987–1993 grupę modlitewną „Zmartwychwstanie” przy parafii św. Marii Magdaleny (Warszawa-Bródno). Był rzecznikiem prasowym ruchu i prowadził rekolekcje dla różnych środowisk Odnowy. Związany z Centrum Formacji „Wieczernik” w Magdalence, jest też autorem wielu publikacji formacyjnych. Szczególnie pasjonuje się teologią duchowości.
Jest to fragment książki:

Zbigniew Lityński, Przyjąć łaskę uzdrowienia. Przewodnik modlitewny, Wydawnictwo Homo Dei, Kraków 2015


Wielokrotnie w życiu doświadczyłem uzdrawiającego działania Pana Boga, zarówno gdy inni modlili się za mnie, jak i kiedy ja modliłem się za innych. Wiele osób nadzieję na uzdrowienie wiąże z posługą znanego charyzmatyka (i to często z zagranicy). Z całym szacunkiem dla wszystkich charyzmatyków, pragnę podkreślić, że tym, który uzdrawia, jest Pan. Wielokrotnie doświadczałem uzdrowienia po przyjęciu Komunii św., a także podczas adoracji czy modlitwy osobistej. Jest to ten sam żywy Jezus, którego znamy z Ewangelii. Nawet bez pomocy sławnego charyzmatyka możemy przyjąć łaskę uzdrowienia w czasie „zwykłej” Mszy św. parafialnej czy osobistej modlitwy ze słowem Bożym. Poprzez tę książkę pragnę pomóc wszystkim w otwarciu się na łaskę uzdrowienia. Proponuję 90 dni modlitwy ze słowem Bożym, aby usunąć przeszkody na drodze do uzdrowienia i otworzyć się na łaskę Bożą.


opr. ac/ac 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zdrowie Eucharystia łaska uzdrowienie Jezus modlitwa wstawiennicza moc modlitwy łaska uzdrowienia wyleczenie raka cud uzdrowienia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W