Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


James M. Hahn

Medytacje różańcowe

Ku prawdziwemu życiu

Wydawnictwo M

Książka zawiera siedem tematycznych propozycji rozważań opartych na Biblii. Każde z rozważań prowadzi do pogłębienia i zarazem zrozumienia innego aspektu życia. Tak więc mamy okazję, aby dzięki medytacji różańcowej zgłębiać w naszym życiu sens pracy, relacji małżeńskich i rodzinnych, Mszy Świętej, cierpienia, jak również odnaleźć prawidłowe odniesienie do problemów codziennego życia.fragment książki:

Wstęp

Książka ta została napisana, aby spełnić moje własne pragnienie pełniejszej kontemplacji tajemnic różańcowych. Była też próbą odpowiedzi na wezwanie papieża Jana Pawła II, aby „zasiąść w szkole Maryi, kontemplować piękno Chrystusowego oblicza i doświadczyć głębi Jego miłości” (Różaniec Dziewicy Maryi, 1). Próbowałem dowieść, że „prosta modlitwa różańcowa wyznacza rytm życia” (Pozdrowienie Anielskie, 29 października 1978). Każdy aspekt naszego codziennego życia może być odniesiony do rytmu różańca. Wśród tajemnic różańca możemy odnaleźć naszą pracę, radości, smutki i pragnienia. Podczas uważnej kontemplacji odnajdziemy również siebie w sąsiedztwie Maryi, Jezusa oraz Trójcy Świętej.

„Jezus Chrystus, Odkupiciel człowieka, odsłania człowieka człowiekowi i przynosi do światła jego pełne uniesienia powołanie” (Gaudium et spes, 22). W tajemnicach różańca możemy odnaleźć siebie. Możemy zauważyć, jak Chrystus odsłania nam prawdę o nas samych, o tym, kim jesteśmy, i o tym, kim powinniśmy być według Jego oczekiwań.

To również dzięki moim modlitwom niniejsza książka pomoże ci odkryć na nowo tajemnice różańca w twoim codziennym życiu. Modlę się również razem z Maryją, abyś odnalazł nowy, bardziej owocny sposób, dzięki któremu będziesz mógł kontemplować oblicze Chrystusa.

Niech Jezus Chrystus będzie wysławiany teraz i na wieki, a Maryja, Matka Chrystusa i Matka Kościoła, niech prowadzi nas do swego Syna teraz i w godzinę naszej śmierci.


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: PRAWDA modlitwa Maryja różaniec Jezus tajemnice różańcowe medytacje różańcowe
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W