reklama

Aby osiągnąć życie wieczne

Rozważanie na temat powołnia

A może gdyby się dłużej zastanawiał, to postąpiłby tak, jak poprzedni dwaj przechodnie? A chyba było tak, że on w pierwszym porywie serca, na nic nie zwracając uwagi, pobiegł ku człowiekowi poranionemu. Tak, pobiegł, by nie przestraszyć się swojej odwagi i by nie uciec jak tamci.

A może gdyby dłużej się zastanawiała, to zostałaby w domu. Bo tak na oczach ludzi? Zresztą to - myślała - może jej w ogóle tam nie wpuszczą? A chyba było to tak, że ona w pierwszym porywie serca, nie licząc się z tym, co ją może spotkać, pobiegła do Niego, rzuciła Mu się do stóp i wypłakała swoje zmarnowane lata. Tak, pobiegła, żeby nie wyparowała z niej radość z odkrycia właściwej drogi.

Może gdyby się dłużej zastanawiali, to odwróciliby głowy od tego Nauczyciela z Nazaretu i zajęliby się swoimi sieciami? Bo iść tak na niepewne? Jak zostawić swoją robotę, która daje utrzymanie? A chyba było to tak, że oni w pierwszym porywie serca porzucili sieci i domy i poszli za Nim. Tak, nawet pobiegli. Aby nie przebrzmiał w nich dźwięk dzwonu, który usłyszeli.

Aby osiągnąć życie wieczne
Copyright © by Tygodnik Powszechny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao