Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Modlitwa Jezusowa

Jerzy Szyran OFMConv

Traktat o modlitwie Jezusowej

Traktat o modlitwie Jezusowej - foto
Autor/źródło: Pixabay, rquevenco

Żyjesz w hałasie i zabieganiu? Nie potrafisz w sobie odnaleźć ciszy? A może się jej boisz? Szansą jest dla Ciebie modlitwa Jezusowa, uświęcona wielowiekową tradycją. Jedno zdanie zaczerpnięte z Ewangelii. Ono pomoże Ci się odnaleźć. Zaczniesz słyszeć, rozumieć, czuć. W duchowej drodze pomocna będzie czotka – znany mnichom Wschodu modlitewny sznur.


Modlitwa Jezusowa, mimo swojej prostoty, przeszła kilkuwiekową ewolucję, zanim stała się modlitwą powszechnej praktyki na chrześcijańskim Wschodzie. Ubóstwo jej języka, ograniczające się zaledwie do kilku słów, posiada jednak ogromną głębię znaczenia, które pozwala niemal bez przerwy odkrywać „smak” i ducha modlitwy.

Modlitwa ta wprowadza człowieka w oratio continua: pomimo skończenia się słów, modlitwa trwa nieprzerwanie w umyśle i sercu, w których wciąż rozbrzmiewa imię Jezus. W ten sposób człowiek w każdej chwil i swego życia pozostaje w Bożej obecności , nie tracąc ani chwili , która byłaby bez Boga. Na tym właśnie polega doniosłość tej modlitwy, że ona nigdy się nie kończy, lecz zmienia jedynie swoją formę z werbalnej na modlitwę serca i trwania przed Bogiem.

Zajrzyj do środka tutaj>>

Jerzy Szyran OFMConv – ur . w 1968 w Pabianicach – franciszkanin, doktor teologii. Jest wykładowcą teologii moralnej, cenzorem kościelnym książek i treści religijnych, redaktorem naczelnym rocznika teologicznego „Lignum Vitae", członkiem Stowarzyszenia Teologów Moralistów w Polsce. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologi i moralnej. Prowadzi stronę www.szyran.franciszkanie.pl. Laureat nagrody Pro Redemptione. W wydawnictwie Bratni Zew wydał „Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według Regulaminu życia św. Maksymiliana Marii Kolbego".

Książka jest tutaj>> .


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: tradycja modlitwa Ewangelia modlitwa Jezusowa czotka
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W