Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Muzułmanie, którzy spotkali Jezusa

Jean Mathiot

Nawróceni z islamu

Nawróceni z islamu - foto
Autor/źródło: Pixabay, LoveToTakePhotos

Świadectwa osób, które poszły za Jezusem, często wbrew swojej rodzinie, tradycji, narażając się na niechęć czy wrogość otoczenia, a nierzadko nawet na niebezpieczeństwo. Wyznania tych, którzy nie wzrastali w religii chrześcijańskiej, lecz ją "odkrywali" i poznawali, by uznać za swoją.


Wprowadzenie

Oto świadectwa tego, co myślą i mówią muzułmanie, którzy spotkali Jezusa, uwierzyli w Niego, oddali Mu swoje serca i powierzyli Mu swoje życie.

W wielu krajach muzułmańskich, jak na przykład w Iranie, obserwujemy współcześnie niebywały rozkwit chrześcijaństwa, chociaż wielu chrześcijan płaci za to wysoką cenę w postaci prześladowań. Są więzieni, pozbawiani majątku, a niekiedy nawet życia. Choć temat ten nie jest szeroko obecny w mediach, jest to nasilające się zjawisko. Gdzie szukać jego przyczyn? Po pierwsze w coraz trudniejszej sytuacji społecznej w państwach, w których przeważają środowiska muzułmańskie. W wielu spośród mniej zamożnych państw islamskich narasta bezrobocie i szaleje prostytucja. Jednak są i inne, bez wątpienia bardziej znamienne, przyczyny takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim chrześcijanie żyjący w takich państwach dają wymowne świadectwo swojej wiary w moc modlitwy. A jednocześnie muzułmanie coraz częściej doświadczają zjawisk nadprzyrodzonych, będących przejawem działania Bożej Opatrzności.

Wielu muzułmanów w naszych czasach otrzymuje łaskę doświadczenia autentycznego objawienia Boga jako Ojca oraz Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela. Wielu z nich Mesjasz ukazuje się codziennie z wyrazistością i mocą. Tysiące muzułmanów rozpoznają w Jezusie Chrystusie Syna Bożego dzięki niezwykłym wizjom i snom albo opowieściom nawróconych przyjaciół, za sprawą Słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego, ale również dzięki powszednim aktom miłości bliźniego wyświadczanym im przez chrześcijan. Pod wpływem doświadczeń tego rodzaju liczni muzułmanie przyjmują wiarę w Chrystusa.

Przeczytaj dłuższy fragment „Nawróceni z islamu” »

Więcej szczegółów na temat książki "Nawróceni z islamu", z której pochodzi powyższy fragment: TUTAJ


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: życie nawrócenie chrześcijaństwo religia wiara islam Jezus muzułmanie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W