Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Walka o miejsce dla Boga

ks. Adam Stankiewicz MIC

Droga Krzyżowa ze św. Stanisławem Papczyńskim


Każdego dnia wszyscy toczymy w naszych sercach walkę o miejsce dla Boga.Wprowadzenie

Święty o. Stanisław Papczyński nakazywał nam wszystkim: „O, grzeszniku rozpoczynający wewnętrzną przemianę! By diabeł nie kpił z ciebie, byś niebu cieszącemu się z twego nawrócenia nie zadawał smutku, trwaj na pokucie, trwaj! Jak długo oddychasz, postępuj według ducha! Tak lecz rany swej duszy, by nie otwarły się na nowo”.

Każdego dnia bowiem wszyscy toczymy w naszych sercach walkę o miejsce dla Boga. W bitwie tej potrzebujemy siły i postępowania według ducha, by dojść do ostatecznego celu. Trzeba nam zanurzyć się w Boskich ranach Chrystusa, żeby razem z Nim odnieść w naszym życiu zwycięstwo nad szatanem. Tę siłę czerpiemy z rozważania Męki Syna Bożego.

Rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, gdyż pragniemy przybliżyć się do Jezusa, pomóc Mu w dźwiganiu krzyża naszych grzechów i słabości... Pragniemy pójść śladami Maryi, Jego Matki, która była przy Nim aż do końca, do ostatniego tchnienia.

Prośmy w tym nabożeństwie Jezusa, żeby udzielił nam siły niezbędnej do walki z naszymi słabościami, by obdarzył nas łaską wytrwałości, tak abyśmy u jej kresu, tam, na szczycie Golgoty, mogli pozostawić nasze grzechy i przyjąć dar nowego życia w Chrystusie.

Naszym duchowym przewodnikiem w rozważaniu Męki Syna Bożego niech będzie św. Stanisław Papczyński, który w Jezusie Cierpiącym znalazł niezastąpionego Przyjaciela, wiernego aż do samej śmierci.


Jest to fragment książki:

ks. Adam Stankiewicz MIC, Droga Krzyżowa ze św. Stanisławem Papczyńskim
Wydawnictwo PROMIC

Poruszające medytacje Męki Pańskiej, zaczerpnięte z rozważań św. Stanisława Papczyńskiego. Pomocne do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej; nadają się również do wykorzystania podczas nabożeństwa w kościele.


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: serce pokuta człowiek Jezus droga krzyżowa walka duchowa Stanisław Papczyński
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W