Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Deklaracja nieważności za pieniądzeZnam przypadki, że nawet Kościół unieważnił pierwsze małżeństwo i zezwolił na drugie. Za pieniądze wszystko da się zrobić!

Kościół katolicki wyraźnie naucza, że małżeństwo wśród chrześcijan, ważnie zawarte i dopełnione, jest nierozerwalne. Rozwiązuje je jedynie śmierć współmałżonka. Małżonkowie zobowiązują się w sakramencie małżeństwa, „wytrwać w tym związku w zdrowiu i w chorobie, w dobrej i złej doli, aż do końca życia. To zobowiązanie potwierdzają przysięgą: „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci”.

Wynika z tego jasno, że Kościół nie uznaje rozwodów. Orzeczenie nieważności małżeństwa nie oznacza jego anulowania; oznacza, że wbrew pozorom między określoną parą nigdy nie zaistniał związek małżeński, chociaż partnerzy zawierali ślub w kościele i żyli ze sobą.

Bezpodstawnie i złośliwie brzmi zarzut, że „za pieniądze wszystko da się zrobić”. Sąd kościelny przeprowadza proces niezależnie od materialnych środków stron zainetresowanych.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: rodzina małżeństwo poradnik
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W