Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Życie Jezusa według św. Łukasza

Autor zbiorowy

Piękna tajemnica Ewangelii

Piękna tajemnica Ewangelii - foto
Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki

Ewangelia to Dobra Nowina o zbawieniu, które przyniósł ludziom Jezus Chrystus, przychodząc na świat. Aby naprawdę ją zrozumieć, trzeba doświadczyć osobistego spotkania ze Zbawicielem.


Trzeba Go przyjąć do swojego serca i dać się Mu poprowadzić przez słowa zawarte na kartach Pisma Świętego. Tylko poprzez zanurzenie się w rzeczywistości Ewangelii można pojąć zbawczą ofiarę Chrystusa, Jego śmierć i zmartwychwstanie oraz wyjątkowe dary, które nam pozostawił, takie jak Eucharystia.

["Piękna tajemnica Ewangelii. Życie Jezusa według św. Łukasza"] jest to pełna wrażeń i wzruszeń opowieść o życiu i działalności Chrystusa, osnuta na kanwie Ewangelii spisanej przez św. Łukasza. Przenosi nas do czasów odległych, do miejsc, w których przebywał Jezus – gdzie się urodził, pracował, nauczał, gdzie czynił znaki i cuda. Dzięki niej poznasz zbawcze wydarzenia, które odmieniły los wszystkich ludzi. Dowiesz się także, w jaki sposób Chrystus przychodzi do nas dziś, żebyśmy i my mogli zakosztować szczęścia Królestwa Bożego już tu na ziemi i kiedyś w niebie.

Pamiętaj, że Jezus zwraca się do ciebie tymi samymi słowami, które skierował do Zacheusza: „Dziś muszę się zatrzymać w twoim domu” (Łk 19, 5). Przyjmij Go! Z Nim ty także przeżyjesz przygodę wiary!

Jest to fragment książki:
Sophie de Mullenheim, Fabienne Py-Renaudie, Christophe Raimbault, François Campagnac, Adeline Avril, "Piękna tajemnica Ewangelii. Życie Jezusa według św. Łukasza", Wydawnictwo PROMIC.
Książka jest >>tutaj<< .

Pełna wrażeń i wzruszeń podróż do czasów odległych, do miejsc, w których przebywał Jezus, gdzie się urodził, nauczał, gdzie odkupił nasze grzechy. Osnuta na Ewangelii św. Łukasza opowieść o życiu Zbawiciela, wzbogacona cytatami z Pisma Świętego, informacjami historycznymi, ujętymi w czytelne tabelki i ramki ułatwiające zrozumienie i zapamiętanie treści. Znakomita książka dla dzieci, które chcą lepiej poznać i zrozumieć historię zbawienia.

Dłuższy fragment „Pięknej tajemnicy Ewangelii” »


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zbawiciel zbawienie Biblia Eucharystia wiara Pismo Święte Ewangelia Dobra Nowina Jezus Królestwo Boże Ewangelia według św. Łukasza

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W