Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Komunikat Biura Prasowego Konferencji Episkopatu PolskiW dniu wczorajszym, w godzinach wieczornych, w wypadku samochodowym zginął abp Alan de Lastic z Delhi, przewodniczący Konferencji Episkopatu Indii.

Arcybiskup Lastic przebywał od piątku z pięciodniową wizytą w Polsce. W niedzielę uczestniczył w uroczystościach Jubileuszowych w Łowiczu, gdzie spotkał się z ks. Prymasem Polski kard. Józefem Glempem. W poniedziałek udał się na Jasną Górę, gdzie odprawił Mszę św. przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. W dniu wczorajszym abp przebywał w Krakowie, gdzie przed południem zwiedził Kraków, a wieczorem spotkał się z kard. F. Macharskim.

Wracając z Krakowa do Warszawy na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego, około godz 22.00, doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego abp Lastica zginął na miejscu. Bezpośrednią przyczyną wypadku i śmierci było wtargnięcie na jezdnię rowerzysty, który nie miał oświetlonego roweru.

Aktualnie trwają formalności związane z przewiezieniem ciała zmarłego do Warszawy, a potem do Indii. Przed przewiezieniem ciała do Indii w Warszawie odprawione zostanie nabożeństwo za zmarłego, któremu będzie przewodniczył bp Wojciech Ziemba, przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. misji.

Z ogromnym bólem przeżywamy to wydarzenie i w modlitwie łączymy się z Kościołem w New Delhi, którego od 10 lat pasterzem był zmarły abp Lastica.

Warszawa, 21 czerwca 2000 r.
BPKEP 43/06/2000


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć pogrzeb Indie arcybiskup New Dehli Alan de Lastic wypadek Piotrków Trybunalski
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W