Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Oświadczenie Zespołu Troski Duszpasterskiej o Radio MaryjaW dniu 13.09.2002 r., w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Troski Duszpasterskiej o Radio Maryja z przedstawicielami Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Podczas spotkania przeanalizowano realizację 5. punktu umowy miedzy Konferencją Episkopatu a Warszawską Prowincją Redemptorystów (z dnia 18.11.1994 r.). Wyjaśniono, że w większości diecezji istnieją stosowne umowy określające działanie Radia Maryja i jego biur. Są także diecezje, z którymi brak ustaleń dotyczących działania biur, jak i takie, z którymi umowy nie zostały zawarte. Zarząd Warszawskiej Prowincji Redemptorystów prowadzi rozmowy mające na celu prawne uregulowanie działania Radia we wszystkich diecezjach.

Zgodnie z punktem 3. umowy, prowincjał redemptorystów oświadczył, że w najbliższym czasie przedstawi Sekretariatowi Konferencji Episkopatu Polski znowelizowany projekt Statutu Radia Maryja.

Zespół przyjął z zadowoleniem fakt, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dyrekcja Radia Maryja wydała oświadczenie, iż radio chce służyć wszystkim Polakom i z tego powodu żadna partia polityczna nie może powoływać się na poparcie radia.

Jednocześnie zespół wyraża głębokie zaniepokojenie podjętą w mediach kampanią, która pragnie narzucić szerokiej opinii publicznej wizję Kościoła katolickiego w Polsce podzielonego, co nie odpowiada rzeczywistości.

Ustalono termin następnego spotkania.

Bp Sławoj Leszek Głódź,
bp Marian Gołębiewski,
bp Stanisław Wielgus,
bp Andrzej Suski,
o. Zdzisław Klafka, Prowincjał Redemptorystów


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duszpasterstwo polityka Radio Maryja Episkopat schizma partia współpraca dekret prymas redemptoryści
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W