Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Wiktor Skworc

POLSCE I ŚWIATU POTRZEBA LUDZI ŚWIĘTYCH

Przemówienie w dniu imienin Jana Pawła II4 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza, a zarazem w dniu imienin Ojca Świętego, Jan Paweł II przyjął w Auli Pawła VI pielgrzymów przybyłych w większości z archidiecezji gdańskiej i diecezji tarnowskiej oraz ich PasterzyUmiłowany Ojcze Święty!

W dniu imienin pozdrawiam najserdeczniej Waszą Świątobliwość w imieniu całego Kościoła tarnowskiego, a przede wszystkim w imieniu tu obecnych.

Przybywamy, aby powiedzieć: „Bóg zapłać” za Twoją, Ojcze Święty, niezapomnianą obecność w Starym Sączu w dniu 16 czerwca br., za kanonizację bł. Kingi i za beatyfikację aż 4 tarnowskich rodaków, w tym rektora seminarium duchownego w Tarnowie.

Przybywamy, aby złożyć życzenia imieninowe i zapewnić o naszej miłości i modlitwie.

Dziękując za dar tego spotkania, pragnę choć krótko przedstawić przybyłych.

Jest liczna reprezentacja samorządów ziemi sądeckiej i całej diecezji tarnowskiej, które tak ofiarnie włączyły się w przygotowanie wizyty Waszej Świątobliwości w Starym Sączu. Gminy sądeckie proszą, abyś, Ojcze Święty, przyjął honorowe obywatelstwo sądeckiej ziemi. Wspólnie czynimy starania o ustanowienie św. Kingi patronką naszej ziemi.

Są zespoły, chóry i orkiestry, które w Starym Sączu wyśpiewały na Twoje, Ojcze Święty, powitanie Krakowioka Sądeckiego i niezapomniane Życzymy, życzymy...

Diecezjalne Radio Plus pragnie dziś wręczyć „platynową płytę”, co znaczy, że płyta Życzymy, życzymy... rozeszła się w Polsce już w stu tysiącach egzemplarzy.

Jest Klub Inteligencji Katolickiej z Nowego Sącza. Są przedstawiciele gminy Limanowa, w tym Społeczny Komitet Budowy Krzyża, który już poświęcony, wskazuje nam drogę wierności na trzecie tysiąclecie. Wraz z Limanową przybył również bp Piotr, biskup senior, obywatel tego miasta, który pozdrowił Cię, Ojcze Święty, na limanowskim rynku.

Są z nami rodzice 13-letniej Agnieszki, która jechała na uroczystości do Starego Sącza i zginęła w wypadku samochodowym. Łączą się z nami duchowo w tej godzinie modlitwy „Anioł Pański” siostry klaryski zebrane w klasztornym chórze w Starym Sączu.

Nasze przybycie do Wiecznego Miasta ma charakter pielgrzymki. Są więc i duszpasterze, którzy przygotowali duchowy klimat naszego spotkania ze świadkami wiary, ze świętymi Piotrem i Pawłem, ze św. Franciszkiem, ze św. Karolem Boromeuszem i z Tobą, Ojcze Święty, Piotrem naszych czasów.

Ojcze Święty! Przyjmij nasze podziękowanie i nasze życzenia imieninowe!

„Wszystkiego dobrego życzymy: / i zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa ( przez ręce Maryi. / Przez ręce Maryi, za Karola i Kingi przyczyną, / niech strumienie łask i / na Ciebie popłyną!”

Ojcze Święty! Jesteśmy z Tobą i nasze serca są z Tobą w każdy czas! 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: papież Tarnów życzenia Gdańsk Karol Boromeusz imieniny
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W