Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Viva! Akcja dla zwierząt

Międzynarodowa organizacja obrony praw zwierząt Viva! Akcja dla zwierząt rozpoczęła ogólnopolską kampanię, której celem jest uzyskanie zakazu eksportu koni na mięso.

Polska jest obecnie największym eksporterem koni na mięso w Europie — co roku sprzedajemy do Włoch, Francji i Belgii blisko 100 000 koni. Cały proceder odbywa się z pogwałceniem prawa i tylko dzięki niemu jest opłacalny. Zwierzęta cierpią katusze od momentu skupu aż do śmierci w rzeźni.

Nasza kampania ma na celu poinformowanie jak największej części społeczeństwa o okrucieństwie handlu końmi na mięso i stworzenie presji społecznej, która zmusi organa i firmy odpowiedzialne za ten proceder do zaniechania go. W tym celu kolportujemy nasze materiały na terenie całego kraju (w całej Polsce działa już ponad 20 grup naszych aktywistów); współpracujemy z mediami oraz znanymi osobistościami z życia publicznego — naszą kampanię poparła już polska elita intelektualna oraz takie sławy jak Kora, Maja Ostaszewska czy Daniel Olbrychski. Nawiązaliśmy również współpracę ze sponsorami. Dobre Media i Między Nami dystrybuują nasze pocztówki reklamowe w całym kraju. W styczniu i lutym trwać będzie ogólnopolska kampania reklamowa zorganizowana przez TBWA i Media Direction we współpracy z SMG KRC, która obejmie prasę, Internet i reklamę zewnętrzną.

Podobna kampania trwa obecnie w Wielkiej Brytanii, gdzie cieszy się poparciem takich osobistości jak Paul McCartney i jego córka Mary. Z Anglii praktycznie nie eksportuje się koni na mięso, ale jej obywatele solidaryzują się z Polakami w ich oburzeniu i sprzeciwie, wspierając naszą kampanię finansowo i moralnie.


opr. MK/PO

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: humanitaryzm etyka ekologia cierpienie zwierzęta reklama społeczna konie rzeź konina export
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W