Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Andrzej Sikorski

Portal siećMiłości.pl. ma już rokUwaga (2008). Niniejszy artykuł ma już wyłącznie charakter historyczny. Pod podanym adresem nie istnieje już omawiany portal.28 listopada mija rok, jak został stworzony portal dla młodych www.siecmilosci.pl . Pomysłodawcami są młodzi ludzie, którzy należą do pokolenia Jana Pawła II- JP2. Opierając się na nauce Jana Pawła II Wielkiego, który wskazywał, że drogą Kościoła jest drugi człowiek, pragną ukazywać to co dobre i wartościowe zarzucając sieć Miłości w życie wielu młodych ludzi.

 

Wszystko zaczęło się od pragnienia dzielenia się z młodymi ludźmi słowem Bożym przez Internet. Okazało się jednak, że brakowało w sieci miejsca, gdzie mógłby się ten dialog rozgrywać. I tak w pewnym momencie powstał pomysł uruchomienia nowego portalu dla młodych ludzi- www.siecmilosci.pl. Grupa młodych energicznych ludzi podjęła się tworzyć portal należący do Stowarzyszenia Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie angażując się jako wolontariusze- mówi Andrzej Sikorski, jeden z pomysłodawców portalu.

 

Autorzy, przepełnieni duchem młodości, o którym często mówił Jan Paweł II chcą systematycznie podejmować różne tematy, które dotyczą młodego człowieka. Razem z fachowcami danych dziedzin życia, szukają odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Ci, którzy interesują się muzyką na portalu znajdą m.in.: zapowiedzi różnych spotkań z muzykami, informacje o koncertach i wydawanych nowościach CD, wywiady oraz mp3. Oprócz tego, w przygotowaniu zwiastuny i recenzje najnowszych filmów i ciekawych sztuk teatralnych. Lubiący czytać książki, będą mogli znaleźć recenzje dobrych lektur. Oczywiście nie zabraknie portalowych konkursów, w których będą do wygrania atrakcyjne nagrody. Już od Adwentu uruchomiliśmy Adwentową sieć Słowa- dodaje Piotr Komorowski- gdzie codziennie kto inny będzie pomagał nam przeżywać ten czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Będziemy mogli spotkać refleksje między innymi: Darka Malejonka, Jasia Meli, ks. Marka Dziewieckiego...

Mamy nadzieję, ze ta wielka przygoda w Internecie uczy nas i innych młodych szukania i odkrywania tego co piękne. Ufamy, że wśród wielu stron internetowych, ta staje się alternatywą i może przyczyni się u nie jednego do szukania sensu życia i przeżywania go z Bogiem.

 

Andrzej Sikorski

www.siecmilosci.pl

Kontakt z nami:

POCZTOWY:

Redakcja „sieć Miłości”

Stowarzyszenie Parafiada

Im. Św. Józefa Kalasancjusza

skr. poczt. Nr 27

00-950 Warszawa 1

 


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież dialog internet Adwent Jan Paweł II portal parafiada www.siecmilosci.pl
 
Realizacja: 3W
Realizacja: 3W