Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Szkoła Formacji Duchowej (SFD)Szkoła Formacji Duchowej (SFD) działa w Archidiecezji Lubelskiej. Szkoła stara się wyjść naprzeciw potrzebie formacji permanentnej osób duchownych, zakonnych i świeckich, aby mogły skutecznie uczestniczyć w misji Kościoła we współczesnym świecie. Czyni to m.in. przez promowanie duchowości biblijnej i rozwijanie teologii i posługi charyzmatami.

Na naszej stronie internetowej www.sfd.kuria.lublin.pl zamieszczamy każdego tygodnia lectio divina do niedzielnej perykopy ewangelicznej, która może być bardzo pomocna w osobistej medytacji lub przygotowaniu katechez. Również wielu kapłanów daje świadectwo, że lectio divina pomaga im w przygotowywaniu homilii i stałe korzystanie z tej metody medytacji zmieniło ich podejście do pracy z tekstem biblijnym.

Do głębokiego przeżycia niedzielnej liturgii można się przygotować również dzięki skrutacji niedzielnej perykopy ewangelicznej oraz "Echu"Ewangelii, które jest krótką refleksją egzystencjalną, po prostu echem usłyszanego Słowa w kontekście realiów własnego życia.

Serdecznie zapraszamy do korzystania również z innych tekstów i spotkań o charakterze formacyjnym zamieszczanych na naszej stronie.

Odpowiedzialny za SFD
Ks. Dr Robert Muszyński

opr. mg/mg

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość liturgia Lublin formacja lectio divina szkoła formacji
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W