Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Iwona Zasucha

Pielgrzymka do Turynu

Missionari Della Consolata, Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia Consolata, o. Luca i o. Ashenafii zorganizowali pielgrzymkę modlitewną do „Źródła Zgromadzenia”, z okazji wystawienia Całunu Turyńskiego. To był czas błogosławieństw i piękna.  Zarówno misjonarze jak i pielgrzymi dali świadectwo swojej wiary. Nabożne uczestnictwo w sprawowanych Mszach św., radość Dzieci Bożych były z nami na każdym kroku. Dawaliśmy sobie wzajemną miłość i wzajemnie obdarzaliśmy się tą miłością.Foto:
Iwona
Zasucha

Inspiracją do zorganizowania pielgrzymki było powierzenie losu dwójki dzieci chorych z zespołem downa przez ich mamy: Monikę i Małgosię, opiece Miłości Bożej w świętym Całunie. Poprzez przebywanie wśród chorych na zespół downa młodych ludzi Szymona i Agnieszki, uświadomiłam sobie, że czysta ludzka natura domaga się tylko miłości. Bliskości i obecności. W tych chorych dzieciach jest uwielbiony Jezus cichy, pokorny, potrzebujący naszej Miłości.

Pielgrzymowaliśmy do serca zgromadzenia Missionari Della Consolata i do naszego Pana w świętej relikwii Całunu Turyńskiego. Pierwszym przystankiem na naszym pielgrzymkowym szlaku było: Vierzehnheiligen koło Norymbergii w Niemczech przy sanktuarium 14-tu Świętych. Następnie przez Austrię i Szwajcarię dojechaliśmy do Turynu. Nocowaliśmy w domu macierzystym zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia. W Sanktuarium „della Consolata” sprawowana była przez ojców misjonarzy Msza Św. dla naszej grupy. Dzięki ojcom misjonarzom, poznaliśmy początki historii zgromadzenia a szczególnie postać ich założyciela błogosławionego ks. Józefa Allamano. Odwiedziliśmy galerię historyczną i przepiękne muzeum misyjne znajdujące się w domu misjonarzy. Zwiedziliśmy również klasztor Sacra di S. Michele w górach pod Turynem. W Katedrze Turyńskiej przed Całunem, Pan nam tak pobłogosławił, że mięliśmy okazję uczestniczyć we Mszy św. gdzie w koncelebrze było 90 biskupów z całego świata oraz 4 kardynałów. Byliśmy też w Castelnuovo Don. Bosco, w wiosce, w której urodził się bł. Jozef  Allamano, a także inni 3 święci: jego wujek św. Giuseppe (Józef) Cafasso, św. Giovanni (Jan) Bosco założyciel Salezjanów i św. Domenico (Dominik) Savio. Owocem pielgrzymki były świadectwa, gdzie np. Ania dziękowała Panu Bogu za nowotwór na który zachorowała, ponieważ dzięki tej chorobie zwróciła się do Pana i całkowicie zmieniła swoje życie. Ta pielgrzymka to podróż do źródeł zgromadzenia i wielkiego błogosławionego Józefa Allamano. „Pokój wewnętrzny i radość serca świętych są tak wielkie, że przenikają ich, przeświecają ich postacie jak słońce... Powinniśmy pragnąć świętości innych tak samo jak swojej własnej - pisze błogosławiony w książce „Takimi bądźcie”. Polecam wszystkim książkę o błogosławionym Józefie Allamano, założycielu Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia, wydawnictwa Missio-Polonia.

Gdy odprawiana była Msza św. przy grobie błogosławionego Jozefa Allamano panowała podniosła atmosfera świętego czasu. Byliśmy wszyscy zanurzeni w modlitwie. Pielgrzymowanie do miejsc związanych z Józefem Allamano i jego wujem S. Giuseppe Cafasso obywało się w skupieniu, wyciszeniu i głębokiej modlitwy. Polecam wszystkim udać się do źródła zgromadzenia Missionari Della Consolata to znaczy poznać życiorysy tych świętych postaci. Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia w Polsce www.consolata.pl, ul. Rolnicza 219, 05-092 Kełpin (koło Warszawy), tel. 22 832 20 01opr. ab/ab


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pielgrzymka Turyn całun Turyński katedra w Turynie Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia Consolata Missionari Della Consolata
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W