Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Ks. Marek Dziewiecki

Miłość na manowcach


Wydawnictwo M


Mylić miłość
z jej imitacjami
to popełniać tak poważny błąd,
jakby mylić dobro ze złem
albo życie ze śmierciąfragment książki:

Wstęp

Miłość to najpiękniejszy i zarazem najtrudniejszy sposób odnoszenia się człowieka do człowieka. To naśladowanie postawy Boga do ludzi. To taki sposób istnienia, który czyni nas podobnymi do Boga. Także w naszych czasach ogromna większość spotykanych przez nas ludzi marzy o tym, by kochać i by wiązać się z tymi, którzy kochają. Coraz więcej jest jednak tych, którzy twierdzą, że są rozczarowani miłością.

Nie można być jednak rozczarowanym miłością, gdyż nie można być rozczarowanym najpiękniejszym z możliwych sposobów odnoszenia się człowieka do człowieka. Miłość nie rozczarowuje nigdy. Zawsze natomiast rozczarowują imitacje miłości. Ta książka opisuje najczęściej występujące obecnie błędy w rozumieniu miłości. Błędy te polegają na myleniu miłości ze współżyciem seksualnym, z zakochaniem i uczuciami, z tolerancją, akceptacją, „wolnymi związkami” lub z naiwnością. Niniejsza publikacja pomaga przywrócić słowu „miłość” jego pierwotne znaczenie.


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłość człowiek Bóg zakochanie uczucie rozczarowanie imitacje miłości
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W