Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


BROŃMY MAŁŻEŃSTWA I RODZINY
— NA NICH OPIERA SIĘ WOLNOŚĆ I ŁAD

Warszawa, dn. 30 grudnia 2013 r.Polska Federacja Ruchów Obrony Życia - zrzeszająca 130 organizacji prorodzinnych, z wdzięcznością przyjmuje List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny.

Doświadczamy obecnie ataku na rodzinę poprzez wprowadzanie programów edukacyjnych i społecznych opartych na ideologii gender, które uderzają w tożsamość kobiecą i męską twierdząc, że płeć jest wyłącznie kwestią kultury i osobistego wyboru. Realizuje się to często pod pozorem walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn.

Jednakże to tradycyjna rodzina stanowi opokę, na której opierają się zarówno wolność jak i ład społeczny. Kwestionowanie naturalnych, biologicznych różnic pomiędzy kobietami a mężczyznami nie prowadzi do równości płci. List pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, który podkreśla znaczenie małżeństwa i rodziny oraz wskazuje źródła zagrożeń dla tych podstawowych wspólnot jest dla nas ważnym drogowskazem.

Polskie rodziny przeżywają obecnie poważny kryzys, który wyraża się w dramatycznym spadku dzietności, osłabieniu wychowawczej funkcji rodziny czy w marginalizacji ojcostwa. Tymczasem nadal nie mamy państwowego programu polityki rodzinnej, zaś podejmowane działania niejednokrotnie godzą w dobro rodzin, czego przykładem była kampania na rzecz wprowadzenia związków partnerskich inspirowana ideologią gender.

W tej sytuacji zwracamy się do wszystkich, szczególnie do rodziców i wychowawców, nauczycieli, pracowników uczelni i mediów o upowszechnianie prawdy o małżeństwie i rodzinie oraz przeciwstawienie się programom mającym na celu jej osłabienie, niezależnie od tego pod jak atrakcyjnymi hasłami są proponowane.

Do Parlamentarzystów zwracamy się o zaprzestanie wszelkich działań prawnych, wprowadzających ideologię genderową do systemu edukacji i rozwiązań społecznych, a szczególnie o nie ratyfikowanie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, opartej na tej ideologii.

 

Zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia:

dr Paweł Wosicki (prezes), Antoni Szymański, Antoni Zięba, Anna Dyndul, Maria Adamska-Kolupa, Jolanta Chytra, o. Ryszard Halwa, ks. Stanisław Kaniewski, Lidia Klempis, Dariusz Kłeczek, Henryk Koch, Ewa Kowalewska, Bogdan Nowacki, Iwona Rutkowska, Hanna Wujkowska, Katarzyna Urban. 


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: rodzina płeć list biskupów gender ideologia gender List na niedzielę Świętej Rodziny równość płci
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W