Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ FUNDACJI JANA PAWŁA II W TORONTO

Miesiąc październik jest okazją do corocznego spotkania wielu Kół Przyjaciół Fundacji, by w ten sposób upamiętnić kolejną rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jak i powstanie Fundacji Jana Pawła II. Spotkania te pozwalają na ukazanie szerokiemu środowisku, w którym działa Koło, działalności tej papieskiej instytucji i jej związku z pontyfikatem Jana Pawła II. Przyjaciele Fundacji Jana Pawła II w Toronto zaprosili zarówno członków Koła jak i wszystkich zainteresowanych jego działalnością do sali Credit Union w dniu 21 października wieczorem. Głównym tematem spotkania był program edukacyjny Fundacji oraz sprawy bieżące związane z działalnością Koła. O programie edukacyjnym mówił zaproszony przez organizatorów administrator Fundacji Jana Pawła II, ks. prał. Stefan Wylężek. Przedstawił zarówno zamierzenia jak i aktualną działalność obejmującą zaangażowanie Fundacji na polu kształcenia młodej inteligencji z Europy Środkowowschodniej w Lublinie oraz inicjatywy Polskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej. W ożywionej dyskusji po referacie zaznaczono ważność tych działań Fundacji, szczególnie w odniesieniu do młodego pokolenia Polaków mieszkających w Polsce i poza jej granicami oraz międzynarodowy wymiar tego programu skierowanego do naszych sąsiadów za wschodnią granicą. Łączy się z tym wielki wysiłek finansowy i organizacyjny Fundacji wynikający z jej zaangażowania w zachowanie i przekaz skarbów kultury chrześcijańskiej młodemu pokoleniu.

Prezes Koła, pani Danuta Warszawska przekazała informacje organizacyjne i finansowe związane z działalnością Koła. Na spotkanie przyszło kilka nowych osób, które wypełniły karty członkostwa. Mecenas Walter Lalka mówił o możliwości uzyskania przez Koło zwolnienia podatkowego od przekazywanych donacji i procedurze prawnej, jaką chce rozpocząć by takie zwolnienie uzyskać.

Następnego dnia ks. Stefan Wylężek odprawił Mszę świętą w intencji Ojca Świętego w kościele św. Marka i wygłosił okolicznościowe kazanie poświęcone związkowi papieskiej Fundacji z pontyfikatem Jana Pawła II. Obecni na Mszy św. bardzo liczni rodacy mogli po jej zakończeniu otrzymać foldery informujące o celach i działalności grupy Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Toronto.

Serdecznie dziękujemy ks. Marianowi Sobolewskiemu, proboszczowi parafii św. Marka, za umożliwienie tego spotkania w kościele i za wspólną modlitwę.

Koło w Toronto, które przyjęło nazwę Przyjaciele Fundacji Jana Pawła II liczy 80 członków nie tylko polskiego pochodzenia, którym bliska jest osoba i nauczanie Jana Pawła II.


opr. ab/abWszystkie artykuły pochodzące z "Kronik Rzymskich" zamieszczone na stronach Opoki:
Copyright © by Kroniki Rzymskie

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Fundacja Jana Pawła II Stefan Wylężek Kronika Rzymska Toronto Przyjaciele Fundacji Jana Pawła II rocznica wyboru papieża
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W