Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


„WAKACJE Z WARTOŚCIAMI”Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież w 2008 r. do udziału w inicjatywach wakacyjnych m.in.: obozach wędrownych, spływach kajakowych, dniach formacyjnych, rekolekcjach, koloniach i obozach języka angielskiego oraz niemieckiego.

Wakacyjne Obozy i Kolonie Języków Obcych skierowane są do dzieci i młodzieży, pragnącej uczyć się lub pogłębiać znajomość języków obcych. W bieżącym roku kolonie i obozy odbędą się w turystycznych miejscowościach m.in.: w Białym Dunajcu, Murzasichle koło Zakopanego, Kacwinie koło Niedzicy, Pyzówce koło Nowego Targu, Krakowie, Sokołowie Podlaskim, Zamku Bierzgłowskim koło Torunia, Sikorzu koło Płocka oraz Grobowcu pod Toruniem. Zajęcia będą zróżnicowane: od spotkań w grupach, konwersacji, ćwiczeń słuchowych, po gry i zabawy w języku obcym. Oprócz nauki zapewniamy młodym ludziom chwile wypoczynku m.in. wycieczki autokarowe, wyprawy krajobrazowe, ogniska, zajęcia sportowe. Program nauki opracował wykładowca akademicki dr Marek Kuczyński, który sprawuje również opiekę merytoryczną nad koloniami i obozami. Jest on autorem wielu podręczników, w tym bestselleru do nauki języka angielskiego pt. „Angielski dla Twoich potrzeb” oraz programów nauczania wpisanych na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Propozycje koloni:

1) kolonia j. angielskiego dla dzieci we wczesnym stadium nauki (wiek od 10 do14 lat),

2) kolonia j. angielskiego dla dzieci poziom średniozawansowany (wiek od 10 do14 lat),

3) kolonia j. angielskiego dla młodzieży od 14 lat, poziom średniozaawansowany

4) kolonia j. angielskiego dla młodzieży od 14 lat, poziom zaawansowany

5) kolonia j. niemieckiego dla młodzieży od 14 lat, poziom średniozaawansowany

 

Na rekolekcje, obozy szkoleniowe, dni formacyjne, szkolenia dla liderów oraz inne inicjatywy zapraszamy młodzież, która chce nie tylko wypocząć, ale również przygotować się do aranżowania i prowadzenia w swoich środowiskach inicjatyw wpływających na rozwój młodego człowieka. Wakacyjne inicjatywy KSM mają pomóc młodym ludziom w nabywaniu wiedzy oraz umiejętności potrzebnych do organizowania i prowadzenia różnych sfer życia młodzieżowego. Mają służyć tworzeniu grupy aktywnie działających liderów wykorzystujących wiedzę wyniesioną ze szkoleń do podejmowania inicjatyw o charakterze prospołecznym i kulturalnym rozwijających społeczność lokalną.

W trakcie inicjatyw oprócz wypoczynku będą odbywać się różnego rodzaju warsztaty tematyczne, podczas, których młodzież będzie opracowywała projekty, które będzie mogła realizować w swoim środowisku.

Rekolekcje, obozy szkoleniowe, dni formacyjne oraz inne inicjatywy odbędą się na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej koło Mszany Dolnej.

Bliższe informacje i zgłoszenia:

Biuro KSM: ul. Kopernika 9; 31-034 Kraków, czynne od poniedziałku do piątku
w godz. od 8.00 do 16.00; tel./fax (012) 422 42 99


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież Kraków wakacje wypoczynek KSM obóz letni wakacje z wartościami
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W