Film wyróżniony "katolickim Oskarem"

Goszczący na polskich ekranach obraz „Chleb z nieba” zdobył nagrody w Festiwalu „Mirabile Dictu” - najważniejszym konkursie filmów religijnych.

Dzieło wyróżniono w dwóch kategoriach: dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Polskim dystrybutorem zwycięskiego obrazu jest krakowska firma Rafael Film.

Film „Chleb z nieba” opowiada historię pary bezdomnych, którzy znajdują w śmietniku niemowlę. Zabierają je do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich niespodzianka, bo ani lekarze, ani pielęgniarki nie widzą dziecka. Czemu jedni je widzą, a inni nie? Co trzeba zrobić, by zobaczyć dziecko? Jak rozwikłać tę zagadkę?

Oprócz „Chleba z nieba”, nominację do finału otrzymały: polski film „Teraz i w godzinę śmierci” w reżyserii Dariusza Walusiaka i Mariusza Pilisa oraz amerykański „The Hidden Shrine”.

Uroczysta gala wydarzenia z podaniem wyników odbyła się 29 listopada w Rzymie. Przyznawane nagrody nazywa się potocznie „katolickimi Oscarami”.

Festiwal „Mirabile Dictu” jest powszechnie uznawany za najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie kinematografii zaangażowanej religijnie. W tym roku odbywa się on już po raz 9. pod patronatem Papieskiej Rady ds. Kultury. 

md / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama