Szczecińska jadłodzielnia apeluje: nie marnujmy jedzenia, podzielmy się

Jeśli coś zostanie, podzielmy się tym. Nie marnujmy jedzenia – zaapelowała prezes stowarzyszenia Jadłodzielnia Szczecin Elżbieta Abramowicz.

Potrawy można zostawić w całodobowych szafkach lub przynieść do punktu przy ul. Żółkiewskiego.

Do Jadłodzielni można przynosić niemal wszystkie produkty, z wyjątkiem surowego mięsa i jaj oraz alkoholu. Pozostawione potrawy powinny być odpowiednio zapakowane i opisane.

„Każdy z nas w obawie, by niczego nie zabrakło, robi nadmiar potraw. Nie wszystkie nadają się do przetworzenia po świętach, więc jeśli coś zostanie, podzielmy się tym. Nie marnujmy jedzenia” – powiedziała PAP prezes Stowarzyszenia Jadłodzielnia Szczecin Elżbieta Abramowicz.

Jak dodała, „cała idea niemarnowania żywności polega na tym, że dzielimy się na zasadzie wzajemnego zaufania produktami, które sami byśmy mogli jeszcze zjeść, ale mamy już przesyt. Dla nas jest nadmiar, ale ktoś inny się z przyjemnością poczęstuje”.

Jedzenie nie może być przeterminowane. Pozostawione potrawy powinny być odpowiednio zapakowane oraz zawierać informację, kiedy zostały zrobione.

„Idea polega też na tym, że każdy z każdym może się podzielić. Jeżeli przygotowałam za dużo jakiegoś produktu, to może poczęstuję się czymś innym, bo akurat nie miałam czasu na np. upieczenie ciasta. Każdy z każdym – dzielmy się i częstujmy” – apeluje Abramowicz.

Potrawy można zostawiać w ośmiu szafkach rozlokowanych na terenie Szczecina, są one całodobowe. Na stronie jadlodzielniaszczecin.pl znajduje się szczegółowa lokalizacja.

Jedzenie przynieść też można w poniedziałek, 27 grudnia, do lokalu Jadłodzielni przy ulicy Żółkiewskiego 4, między godz. 9-17.(PAP)

autorka: Małgorzata Miszczuk

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama