Dokument z wnioskiem o zmianę nazwy ulicy Belwederskiej na ulicę Bandery to fake

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa odniosło się do dezinformacji dotyczącej rzekomego wniosku ukraińskiego MSZ o nadanie ważnej warszawskiej ulicy imienia Bandery. Dokument jest fałszywy.

„Obiekty trwale zaangażowane w rosyjskie działania dezinformacyjne powielają fałszywe dokumenty o rzekomym wniosku strony ukraińskiej o zmianę nazwy ulicy Belwederskiej w Warszawie na ulicę Bandery. To dezinformacja” – przekazało na swoim Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Tweet został zilustrowany grafiką, która zawiera fragment fałszywego pisma z nagłówkiem ukraińskiego MSZ, które miało niby wnioskować o taką zmianę nazwy.

„Weryfikuj informacje i nie daj sobą manipulować” – apeluje RCB. 

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama