Poczta Polska: nie sprzedajemy niedoręczonych przesyłek. To oszustwo

Osoby podszywające się pod Pocztę Polską oferują „możliwość zakupu” palet z niedoręczonymi przesyłkami zalegającymi rzekomo w magazynach. To oszustwo – ostrzegł we wtorek narodowy operator pocztowy. Spółka zapewniła, że nie sprzedaje niedoręczonych przesyłek.

Zespół ds. cyberbezpieczeństwa CERT Poczta Polska ostrzegł we wtorek przed najnowszą kampanią wycelowaną w klientów spółki. „Oszuści, podszywając się pod narodowego operatora pocztowego, oferują «możliwość zakupu» palet z przesyłkami, które nie zostały doręczone i rzekomo zalegają w magazynach” – poinformowano.

Jak wyjaśniono, fałszywe informacje o sprzedaży są rozpowszechniane za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tego typu ogłoszenie „zawiera krótki opis, zdjęcia obrazujące przesyłki paletowe z logo Poczty Polskiej, kusząc atrakcyjną ceną” – wskazał CERT Poczta Polska.

„Nie sprzedajemy niedoręczonych przesyłek” – podkreśliła Poczta Polska w komunikacie. „CERT Poczta Polska podjął już kroki mające na celu zablokowanie tej kampanii phishingowej” – dodano.

„Prosimy o zachowanie czujności w działaniach podejmowanych w sieci, szczególnie gdy oferta, z której chcemy skorzystać, jest niezwykle atrakcyjna lub jesteśmy proszeni o podanie szerokiego zakresu danych” – zaapelował CERT Poczta Polska.

Zespół wezwał przy tym do zgłaszania na adres incydent@poczta-polska.pl informacji o wszelkich przypadkach otrzymania wiadomości, w której nadawca podszywa się pod Pocztę Polską, lub trafienia na stronę podszywającą się pod Pocztę Polską bądź którąś ze spółek z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej. (PAP)

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama