PSP: ponad 800 interwencji w związku z silnym wiatrem i podtopieniami

Ponad 800 razy interweniowali we wtorek strażacy w związku z silnym wiatrem i podtopieniami – przekazał w środę PAP rzecznik KG PSP st. bryg. Karol Kierzkowski. Ponad 100 interwencji zanotowano natomiast między północą a godziną 6 w środę.

Państwowa Straż Pożarna podała, że we wtorek strażacy odnotowali 812 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopieniami budynków. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w województwach: pomorskim – 245, śląskim – 124, mazowieckim – 66 oraz warmińsko-mazurskim – 60.

Do kolejnych interwencji strażacy wyjeżdżali także po północy. W środę do godziny 6 strażacy odebrali 105 zgłoszeń w związku z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych. Najwięcej w województwach: warmińsko-mazurskim – 24, mazowieckim – 18 i małopolskim – 12.

W środę w niemal w całej Polsce obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. IMGW prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h.

Alerty drugiego stopnia wydano dla północnej części województwa pomorskiego, gdzie spodziewany jest silny wiatr o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewidywane zjawiska meteorologiczne mogą powodować duże straty materialne, zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu, a także zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama