Reprezentacja Francji zagrała bezbłędnie i pokonała Polaków 3:0. Pod koniec trzeciego seta zanosiło się na cud, kiedy w końcówce Polacy zaczęli zdobywać punkt za punktem. To jednak nie wystarczyło. Polska ma pierwszy olimpijski medal w siatkówce od niemal półwiecza i pierwszy medal w sportach drużynowych od 1992 r.
Polacy zagrali dobry mecz, ale Francuzi byli nie do zatrzymania. Obrońcy tytułu zdobytego w 2021 r. w Tokio górowali we wszystkich elementach gry. Nasi siatkarze odbijali się od bloku jak od ściany. Na początku trzeciego seta na 7 zdobytych punktów 4 zawdzięczali skutecznemu blokowi. Polacy przegrali pierwszego seta do 19 punktów, a drugiego do 20.
W trzecim Francja znów od początku prowadziła. Biało-czerwoni wyszli wreszcie na prowadzenie 15:14, a potem odskoczyli na dwa punkty. Jednak Francuzi zdobyli trzy oczka z rzędu. Francuzi zaczęli już niemal świętować, a Polacy stanęli. Mieli 19 punktów, kiedy Francuzi serwowali piłkę meczową. Nagle zaczęło się zanosić na cud. Polska się obroniła, a potem dzięki serwisom Wilfredo Leona doprowadziła do stanu 23:24. Wtedy jednak Leon posłał piłkę poza boisko. Trójkolorowi eksplodowali radością. Obronili mistrzostwo olimpijskie.
Srebrny medal to największe osiągnięcie Polaków w sportach drużynowych od 1992 r., kiedy to w Barcelonie do finału dotarli piłkarze. To także pierwszy medla w siatkówce od 48 lat.
Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.