POSZUKIWANY / POSZUKIWANA – Biegacz długodystansowy…

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio po raz piąty kompletuje drużynę gotową do startu dla osób bezdomnych w krakowskim Półmaratonie Marzanny. Drużyna pobiegnie pod hasłem: „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”.

Problem bezdomności zauważany jest głównie w okresie zimowym. Jednak wraz ze zmianą daty w kalendarzu trudna sytuacja osób bez domu nie znika… Wiedzą o tym dobrze pracownicy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, które na co dzień wspiera ponad 1500 osób bezdomnych. Prócz codziennej pomocy osoby zaangażowana w Dzieło chcą również uwrażliwiać otoczenie na problem bezdomności. Stąd pomysł na akcję biegową „Ulica dobra do biegania nie do mieszkania”.

Drużyna Dzieła Pomocy św. Ojca Pio wystąpi w krakowskim XIV Półmaratonie Marzanny już po raz piąty. Jej zawodnicy staną na starcie w dniu zawodów – 19 marca – ubrani w specjalnie przygotowany na ten cel koszulki. Głównym motorem Dziełowej drużyny jest brat Grzegorz Marszałkowski, kapucyn na co dzień posługujący w Dziele. Br. Grzegorz już dziś planuje wspólne treningi dla wszystkich sportowców gotowych pobiec dla osób bez domu.

Na bieg w koszulce  z hasłem „Ulica dobra do biegania, kiepska do mieszkania” w latach ubiegłych zdecydowało się kilkadziesiąt osób. Od samego początku biega z Dziełem pan Robert: – Często patrzymy na osoby bezdomne z dystansu, a one, tak jak każdy człowiek, potrzebują zwykłej życzliwości i wsparcia. Mamy nadzieję, że hasła wypisane na koszulkach, skłaniają do refleksji przechodniów i pozostałych uczestników Półmaratonu.

Obecnie trwa nabór zawodników chętnych do startu dla osób bezdomnych. Do drużyny może się zgłosić każdy, wystarczy zarejestrować się zgodnie z regulaminem wydarzenia (zapisy) i wysłać zgłoszenie do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio pod adres: biegajzdzielem@dzielopomocy.pl

***
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to kapucyńska organizacja powstała w 2004 r. w Krakowie. W dwóch prowadzonych przez Dzieło Centrach Pomocy potrzebujący mogą otrzymać wsparcie doraźne – umyć się, wyprać odzież, zjeść ciepły posiłek, uzyskać pomoc lekarską – jak i wsparcie specjalistyczne pracowników socjalnych, doradców zawodowych, psychoterapeutów. Dzieło prowadzi także mieszkania wspierane i chronione, które kilkudziesięciu osobom, w tym całym rodzinom, pomagają na nowo odkrywać dom, a nierzadko uczyć się go od podstaw. Obecnie Dzieło towarzyszy ponad 1500 osobom bez domu.

Więcej informacji:
Justyna Nosek, e-mail justyna.nosek@dzielopomocy.pl, tel. +48 728 983 158

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama