Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Josh McDowell, Ed Stewart

JAK POZNAĆ WOLĘ BOŻĄ

ISBN: 978-83-7492-136-7
Ilość stron: 48Bobby Franklin jest gwiazdą sportu w swoim liceum. Kiedy zbliża się koniec szkoły, nie brakuje mu niemalże niczego. Bobby jednak, jak wiele osób w jego wieku, stawia sobie dużo pytań co do swojej przyszłości. Nie jest pewien, co ma w życiu robić. Czy powinien przedłożyć studia teologiczne nad swoją ukochaną piłkę nożną? A może powinien porzucić naukę i rozpocząć karierę zawodowego piłkarza? Czy Ashley, jego dziewczyna, jest tą jedyną? Jako chrześcijanin zastanawia się, jaki jest plan Boga co do jego życia. Czy znasz takich chłopaków jak Bobby, którzy stoją w obliczu najważniejszych decyzji i chcieliby poznać wolę Bożą? Czy wiesz, co im powiedzieć? Czy wiesz, jak im pomóc? W czasie poszukiwań woli Bożej co do ich życia jedno na pewno im się przyda: przyjaciel. Ta broszura z serii PIERWSZA POMOC pokaże ci, jak stać się prawdziwym źródłem otuchy i wsparcia dla osoby pragnącej poznać wolę Bożą. A jeśli to ty sam stajesz właśnie wobec najważniejszych życiowych kwestii, znajdziesz tu wzięte z Pisma Świętego zasady dotyczące podejmowania trudnych, osobistych decyzji. Co więcej, dowiesz się, że Bóg naprawdę dba o szczegóły twojego życia i pragnie dla ciebie tego, co najlepsze.

Jak mogę poznać wolę Bożą? Oto jedno z pytań najczęściej zadawanych chrześcijańskim duchownym i animatorom grup młodzieżowych. Mnóstwo uczniów zadaje szczere, poważne pytania na temat woli Bożej. Jedni zadają je na głos, inni zamartwiają się po cichu, a nawet popadają w bezsenność z tego powodu.

Dlaczego wola Boża jest kwestią tak istotną dla ludzi w twoim wieku? Dlatego że, tak jak Bobby i Ashley, macie do podjęcia trzy najważniejsze w swoim życiu decyzje.

Za kim pójdziesz przez życie?

Pierwsza jest zawsze decyzja co do tego, kto będzie cię prowadził przez życie. Jak widzisz, Bobby i Ashley już tę kwestię rozwiązali. Oboje zaufali Jezusowi Chrystusowi jako Zbawicielowi i Panu. Zamierzają przeżyć życie zgodnie z Jego Słowem i z wolą, jaką im objawi. Może ty też podjąłeś taką decyzję? Bez tej decyzji jakiekolwiek poszukiwanie woli Bożej zupełnie nie ma sensu.

Kwestia małżeństwa

Druga z najistotniejszych decyzji życiowych, przed którymi stoisz, dotyczy małżeństwa: czy i kogo poślubisz? Ashley właśnie zmaga się z tą decyzją, gdyż wie, kogo chce poślubić, ale nie ma pewności, czy jej przyszłe małżeństwo z Bobbym jest zgodne z wolą Bożą. Decyzja dotycząca małżeństwa jest podwójnie trudna, gdyż wymaga udziału drugiej osoby. Ashley może uważać, że jest wolą Boga, żeby kiedyś wyszła za Bobby'ego, ale jej opinia niewiele będzie znaczyć, jeśli Bobby nie odczyta woli Bożej w ten sam sposób. Być może i ty jesteś zaangażowany w związek z drugą osobą, co skłania cię do zadawania poważnych pytań o wolę Bożą w kwestii małżeństwa.

Co zrobisz ze swoim życiem?

Trzecia z twoich najważniejszych decyzji dotyczy wyboru zawodu. Co będziesz robić w życiu? Jakie wykształcenie jest ci potrzebne, żeby się przygotować do tych zadań? Czy jesteś pod presją konieczności podjęcia w ciągu najbliższych kilku lat decyzji, która wpłynie na całą resztę twojego życia? Nie tylko ty.

Jeżeli, tak jak Ashley i Bobby, postanowiłeś pójść za Chrystusem, znacznie ułatwia ci to znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące małżeństwa i kariery. Bóg cię kocha i ma wspaniały pomysł na twoje życie. W Księdze Jeremiasza stwierdza: „Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was — wyrocznia Pana — zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie” (Jr 29,11). Bóg deklaruje również: „Pouczę cię i wskażę drogę, którą pójdziesz; umocnię moje spojrzenie na tobie” (Ps 32,8). Musisz tylko dowiedzieć się, jaki jest ten plan względem twojego życia — wola Boża — a skończą się twoje zmartwienia.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić — stwierdzisz może. Wiele osób deklarujących chrześcijański światopogląd jest świadomych tego, że Bóg ma plany dotyczące ich życia, ale nie ma pojęcia, jak się dowiedzieć, co to są za plany. Porada Boża jest osiągalna, ale często się z nią rozmijamy, lekceważymy ją lub błędnie pojmujemy. Dlaczego? Ponieważ często tkwimy w którejś z niewłaściwych postaw. Być może któraś z nich także tobie utrudnia zrozumienie woli Bożej w kwestii ważnych dla twojego życia decyzji.opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: plany małżeństwo decyzja wola Boża studia wybór życiowy stan życia decyzje życiowe
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W