Każdy podróżuje sam

Fragmenty książki "Jak żyć z poważnie chorym dzieckiem"

Każdy podróżuje sam

Jan Aldridge

JAK ŻYĆ Z POWAŻNIE CHORYM DZIECKIEM

Poradnik dla rodziców

ISBN: 978-83-7505-108-7
wyd.: Wydawnictwo WAM 2008

Wybrane fragmenty
Wstęp
Unicestwione marzenia
Każdy podróżuje sam
Ból serca
Chwile wytchnienia
Kontrolowanie uczuć
Dar przestrzeni
Odwaga odkrywania

Każdy podróżuje sam

Wszyscy jesteśmy podróżnymi w pociągu życia. Jak na ironię, jako grupa wszyscy na początku tej podróży wydajemy się do siebie podobni. Żyjemy po swojemu, zaabsorbowani własny mi sprawami, zmierzając do obranego celu. Jednakże z chwilą gdy podróż się opóźnia lub zostaje przełożona na kiedy indziej, zaczynamy sobie uświadamiać, jak bardzo nasza własna podróż różni się od innych. Dla niektórych opóźnienie będzie wielką niedogodnością, dla innych tylko nieznaczną: na przykład matka, która idzie spotkać się z córką, martwi się, że się spóźni, a kiedy indziej dorosła już córka, która leci samolotem na spotkanie z umierającym ojcem, by go jeszcze raz zobaczyć przed śmiercią, denerwuje się, że może nie zdążyć, a niepokój, który odczuwa, jest trudny do opanowania. Niektórzy spóźnienie odczują jako małą niedogodność, ale dla innych będzie ono oznaczało ryzyko niepowetowanej straty. Nie ma bowiem dwóch takich samych historii.

W przypadku dzieci, których choroba zagraża życiu, a czas, który im został, jest ograniczony, również trzeba wiedzieć, że każda choroba jest inna i inny może być jej przebieg. Choć więc w tę podróż wyruszamy wszyscy z podobną dozą optymizmu, to z chwilą gdy nasz pociąg się wykoleja, szukamy własnej drogi, by iść dalej. Jak prawdziwi podróżnicy część drogi możemy przemierzać w towarzystwie lub nasza droga na chwilę może się skrzyżować z inną, ale w końcu wszystkie te drogi się rozchodzą i każdy kontynuuje podróż na własną rękę. Dla rodziców dziecka bliskiego śmierci po- dróż ta jest bardzo indywidualna i często samotna, a jednak przynajmniej niektóre trudne chwile powinniśmy postarać się dzielić z kimś bliskim, by doznać pociechy od tych, którzy są w stanie nas zrozumieć i jeśli nie dosłownie, to choć po części odczuć nasz ból.

czytaj dalej >>

 

W Polsce jest wiele dzieci, które po ciężkich urazach mózgu wymagają skomplikowanego leczenia oraz długiej i kosztownej rehabilitacji neurologicznej.

Nie ma w kraju miejsca, gdzie takie dzieci mogą być leczone i rehabilitowane do półtora roku od urazu, co stwarza ogromną szansę powrotu ich do zdrowia.

Fundacja Ewy Błaszczyk „AKOGO?” zbiera fundusze na budowę pierwszej w kraju kliniki „Budzik”, przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Kliniki na 15 łóżek, gdzie mali pacjenci będą leczeni według indywidualnego programu ustalanego przez lekarzy, rehabilitantów, psychologów i rodziców.

26 listopada 2007 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Kliniki „Budzik”.

Włączając się w naszą akcję i wpłacając darowiznę na konto fundacji „Akogo?” dokładacie Państwo cegiełkę do wspaniałego projektu pomocy dzieciom.

Każda cegiełka jest niezwykle cenna.

Każde dziecko jest najważniejsze na świecie dla swoich rodziców, ale także dla świata.

Fundacja Ewy Błaszczyk
„Akogo?”
Organizacja Pożytku Publicznego
fundacja@akogo.pl
01-673 Warszawa, ul. Podleśna 4
KRS: 0000125054
Konto Fundacji „AKOGO?”:
54 1440 1101 0000 0000 0566 9774

Ratujmy dzieci!
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama