Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Złamany kręgosłup i ciąża

Była w czwartym tygodniu ciąży, gdy uległa groźnemu wypadkowi. Mimo zagrożenia utraty życia nie zgodziła się na aborcję. Chciała urodzić to dziecko. Oto poruszająca historia Brytyjki Natalie Lander, która dzisiaj jest zdrową matką dwójki dzieci.

 

Rok temu Lander uległa groźnemu wypadkowi samochodowemu. Była wtedy w czwartym tygodniu ciąży. To nie było jej pierwsze dziecko. Razem z mężem już od kilku lat cieszyli się miłością małego Alfreda.

Gdy Lander trafiła do szpitala, była w śpiączce, a jej stan był krytyczny. Po niedługim czasie udało się ją rozbudzić. Mimo to, lekarze nie dawali jej dużych szans na normalne życie. Miała problemy z mówieniem i poruszaniem się. Jej kręgosłup był złamany w kilku miejscach.

Dodatkowo problemy zdrowotne Lander mogła poważnie skomplikować ciąża. Urodzenie dziecka niosło ze sobą śmiertelne zagrożenie.

 źródło: photogenica.pl

— Bardzo się bałam. Z jednej strony od początku cieszyłam się na myśl o dziecku, a z drugiej stan mojego zdrowia był tragiczny. Byłam przerażona, że mogę osierocić mojego synka Alfi'ego — wspomina tamten okres Lander. Brytyjka miała wybór. Mogła zdecydować się na aborcję, która w Anglii jest powszechnie dostępna i stosowana. Jednak wykazała się heroizmem. Razem z mężem podjęła decyzję, że urodzi dziecko nawet za cenę własnego życia.

Po kilku tygodniach ciężkiej rehabilitacji Lander zaczęła się normalnie poruszać i mówić. Urodziła też zdrowego synka. Alfred może się więc teraz bawić ze swoim braciszkiem.

— Dzisiaj czuję się świetnie. Jestem zachwycona poczynionymi przeze mnie postępami. Mam jeszcze nieco usztywnioną lewą stronę ciała, ale mogę się swobodnie bawić z moimi synami. Wkrótce też wrócę do pracy — cieszy się Lander.

 

Za: www.lifesitenews.com

 


Artykuł pochodzi z gazety "Dobre nowiny"

Dobre Nowiny to gazeta okolicznościowa o charakterze jednodniówki. Wydawana jest od blisko 10 lat przez Dom Wydawniczy “Rafael” i zwykle ukazuje się kilka razy w roku. Każdy numer jest tematyczny. Nakłady poszczególnych wydań wahają się od 100 tys. do 1 mln egzemplarzy. Dystrybucja w 80-90% opiera się o parafie, gdzie gazeta jest zwykle rozdawana.

Najnowszy numer Dobrych Nowin jest poświęcony tematyce pro-life. Kierowany jest nie tylko do zadeklarowanych obrońców życia, ale przede wszystkim do tych, którzy mają wątpliwości, że należy bezwzględnie chronić życie. Szczególny nacisk położyliśmy na tematykę in-vitro, oraz kwestię dopuszalności aborcji w pewnych sytuacjach w polskim prawie. Choć Polacy w większości deklarują postawę pro-life, to jednak niestety skłonni są zgadzać się na wyjątki. Ta gazeta stworzona została po to, by przekonywać czytelników do postawy bęzwzględnego opowiedzenia się za życiem.

Dobre Nowiny powstały przy współpracy z wieloma ruchami pro-life, a naszym działaniom pobłogosławił ks. bp Grzegorz Ryś, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Wydaniu towarzyszy akcja “Urodziny Dla Wszystkich”. Szczegóły na stronie www.UrodzinyDlaWszystkich.pl

 

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dziecko ciąża aborcja poczęcie in vitro zarodek Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka dopuszczalność aborcji pro life Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Okna Życia złamany kręgosłup Natalie Lander
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W