Opoka - Portal katolicki
opoka.news opoka.photo opoka.org.pl
Pekao


Gabriella Biader

50 PYTAŃ DO PANA BOGA
DROGI BOŻE, CZY CHOĆ TROCHĘ CI NA MNIE ZALEŻY?

Mój drogi,

myślisz sobie, że jesteś tylko jednym lub jedną z wielu, że nic nie znaczysz. Ja natomiast, Pan Bóg, nie mogę się obyć bez ciebie.

Może ty nie jesteś tak piękna, jakbyś tego chciała, a ty nie jesteś taki „super” jak twój kolega, któremu zawsze wszystko wychodzi, ale nie to się liczy w oczach Boga.

Od zawsze jesteś obecny w moich myślach.

Przez jeden akt miłości twojego ojca i twojej matki moja myśl mogła znaleźć w tobie swój wyraz. Mój Duch żyje w tobie, tak więc ty również jesteś moim domem, moim Królestwem. Podobnie jak mojemu ludowi, tak i tobie mówię: „Drogocenny jesteś w moich oczach; szanuję cię i kocham” (por. Księga Izajasza 43, 1-4).

Flesz

Być może czujesz się dziś sam i z dala od wszystkich, nawet od Pana, który przecież „jest wszędzie”... Mógłbyś znaleźć sobie jakąś przyjazną osobę i porozmawiać o tym. Pan wysłuchuje cię również przez uszy przyjaciela.

A może wzruszasz ramionami, jesteś nadąsany i to raczej tobie... w ogóle na Bogu nie zależy. Czyż nie tak?

W twoim plecaku

Moim zdaniem

Czuję się „zdołowana”. Wydaje mi się, że dla nikogo nic nie znaczę. Męczę się, kiedy jestem z przyjaciółmi, a nie wspomnę już w ogóle o szkole... A Bóg? Kto wie, gdzie się podziewa?!

Kiedy to minie? Chyba będzie lepiej, jak przestanę łamać sobie głowę.

Powinnam więcej myśleć o innych? Ale jak, skoro gdy tylko pójdziemy do jakiejś staruszki, zaraz mi w domu mówią, że najpierw powinnam posprzątać swój pokój, zrobić zakupy, nakryć stół... Uff...

 „Przyjaciele!...”

Każda osoba jest wyjątkowa, niepowtarzalna w swej oryginalności. Przed Bogiem twoje imię jest jedyne i niepowtarzalne.


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież katecheza obecność pytania odpowiedź przyjaźn