Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


ks. Jerzy Chmiel

SKARBNICA MODLITW

Ks. Mieczysław Bednarz SJ, Skarbnica modlitw, Wydawnictwo WAM 2001Ukazała się na rynku księgarskim bardzo cenna pozycja w postaci Skarbnicy modlitw w opracowaniu ks. Mieczysława Bednarza SJ. Jest to zbiór rozmaitych modlitw, pochodzących z różnych źródeł, który stanowi to, co dawniej thesaurus /łac. skarbnica/, a dzisiaj określamy jako antologię tekstów modlitewnych. Całość została podzielona na osiemnaście działów tematycznych, w sumie kilkaset modlitw, dłuższych lub krótszych. Każda modlitwa została zaopatrzona w "metryczkę", skąd pochodzi. Są to modlitwy o wielkiej rozpiętości tematycznej, historycznej i geograficznej: "od Esseńczyków do Indian Navajo, od Ojców pustyni i Ojców Kościoła poprzez świętych różnych wieków aż do tych, którzy teraz wołają do Boga" /Przedmowa, s.11/. Nie brakuje też krótkich biogramów autorów modlitw. Pod koniec książki wolne stronice zapraszają do zapisania osobistych modlitw czytelnika.

Staranna edycja, "biblijny" papier, twarda oprawa zachęcają do częstego korzystania z tego polskiego Thesaurusa precum, godnej skarbnicy modlitw na koniec XX wieku.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: tradycja modlitwa Ojcowie Kościoła religijność pobożność duszpasterz potrzeba Boga modlitewnik Mieczysław Bednarz
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W