Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Agnieszka Ścibik

Youcat - you can!


Jeśli jesteś jeszcze bardzo młody i myślisz, że na modlitwę przyjdzie czas - to ogromny błąd. To w młodości kształtujesz swoją przyszłość, wybierasz drogę, którą masz kroczyć, odkrywasz powołanie... Modlitwa jest Ci bardzo potrzebna, abyś mógł dobrze rozeznać, co masz w życiu robić. Jeśli mówisz - "nie potrafię się modlić" - to lepiej skreśl już to zdanie. Jeśli jesteś chrześcijaninem, masz w sobie Ducha Świętego! On się modli w Tobie! Nigdy nie mów: "Nie potrafię się modlić". Potrafisz! Dzięki pomocy Ducha Świętego.

Jeśli bardzo trudno przychodzi Ci modlitwa swoimi słowami, możesz sięgnąć po modlitewnik "Youcat". Jest to zbiór pięknych modlitw dla młodych. Redaktorzy tej książeczki zachęcają: "Ta książeczka może ci być pomocna na drodze modlitwy i przyjaźni z Bogiem. Są w niej zebrane dawne i nowe modlitwy na dobre i złe dni. Znajdziesz w niej modlitwy z Pisma Świętego, wielkich autorytetów duchowości, które znamy z historii, a także słowa ludzi żyjących w naszych czasach. Książka składa się z dwóch części: pierwsza część to cykl modlitw porannych i wieczornych na dwa tygodnie. Dni pierwszego tygodnia są wypełnione tematami naszego życia z Bogiem, drugiego - tematami życia Boga z nami. Druga część jest zbiorem modlitw na różne okoliczności i w różnych intencjach. Mogą być łączone z odmawianiem modlitw z pierwszej części, zależnie od okoliczności, okresu liturgicznego w Kościele albo od twoich własnych potrzeb. Przygotowane modlitwy mogą ci pomóc przejść do modlenia się własnymi słowami i do wewnętrznej modlitwy w milczeniu. Nie są po to, aby je tylko powtarzać za innymi. Jeśli przyswajasz sobie modlitwy innych ludzi, to modlisz się razem z nimi, a oni - z tobą. Autorzy modlitw, które tu zebraliśmy, chcą się modlić z tobą i za ciebie. Mogą stać się twoimi towarzyszami w drodze wiary i pomagać ci znaleźć własne słowa modlitwy, a także drogę do milczenia w modlitwie. W ten sposób będziesz stawał się człowiekiem modlitwy złączonym z Bogiem".

To chyba wystarczająca i piękna zachęta. Modlitwy w książeczce poprzedza także mała szkoła modlitwy. Pomóż Bogu pomóc sobie. Sięgnij po modlitewnik, uklęknij, wezwij Ducha Świętego i zacznij się modlić... Po prostu. You can!


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa powołanie rozeznanie młodość młodzi modlitewnik Youcat

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W