Youcat - you can!

To w młodości kształtujesz swoją przyszłość, wybierasz drogę, którą masz kroczyć, odkrywasz powołanie...

Youcat - you can!

Jeśli jesteś jeszcze bardzo młody i myślisz, że na modlitwę przyjdzie czas - to ogromny błąd. To w młodości kształtujesz swoją przyszłość, wybierasz drogę, którą masz kroczyć, odkrywasz powołanie... Modlitwa jest Ci bardzo potrzebna, abyś mógł dobrze rozeznać, co masz w życiu robić. Jeśli mówisz - "nie potrafię się modlić" - to lepiej skreśl już to zdanie. Jeśli jesteś chrześcijaninem, masz w sobie Ducha Świętego! On się modli w Tobie! Nigdy nie mów: "Nie potrafię się modlić". Potrafisz! Dzięki pomocy Ducha Świętego.

Youcat - you can!

Jeśli bardzo trudno przychodzi Ci modlitwa swoimi słowami, możesz sięgnąć po modlitewnik "Youcat". Jest to zbiór pięknych modlitw dla młodych. Redaktorzy tej książeczki zachęcają: "Ta książeczka może ci być pomocna na drodze modlitwy i przyjaźni z Bogiem. Są w niej zebrane dawne i nowe modlitwy na dobre i złe dni. Znajdziesz w niej modlitwy z Pisma Świętego, wielkich autorytetów duchowości, które znamy z historii, a także słowa ludzi żyjących w naszych czasach. Książka składa się z dwóch części: pierwsza część to cykl modlitw porannych i wieczornych na dwa tygodnie. Dni pierwszego tygodnia są wypełnione tematami naszego życia z Bogiem, drugiego - tematami życia Boga z nami. Druga część jest zbiorem modlitw na różne okoliczności i w różnych intencjach. Mogą być łączone z odmawianiem modlitw z pierwszej części, zależnie od okoliczności, okresu liturgicznego w Kościele albo od twoich własnych potrzeb. Przygotowane modlitwy mogą ci pomóc przejść do modlenia się własnymi słowami i do wewnętrznej modlitwy w milczeniu. Nie są po to, aby je tylko powtarzać za innymi. Jeśli przyswajasz sobie modlitwy innych ludzi, to modlisz się razem z nimi, a oni - z tobą. Autorzy modlitw, które tu zebraliśmy, chcą się modlić z tobą i za ciebie. Mogą stać się twoimi towarzyszami w drodze wiary i pomagać ci znaleźć własne słowa modlitwy, a także drogę do milczenia w modlitwie. W ten sposób będziesz stawał się człowiekiem modlitwy złączonym z Bogiem".

To chyba wystarczająca i piękna zachęta. Modlitwy w książeczce poprzedza także mała szkoła modlitwy. Pomóż Bogu pomóc sobie. Sięgnij po modlitewnik, uklęknij, wezwij Ducha Świętego i zacznij się modlić... Po prostu. You can!

opr. aś/aś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama