Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Ks. Dominik Poczekaj

Przyjdę do was


Obecność Jezusa jest dla nas umocnieniem i wskazaniem kierunku dla naszego postępowania. Tak żyć, aby Jego obecność pomiędzy nami była realna.

Jego rozstanie z uczniami jest tylko chwilowe. Po Zmartwychwstaniu jest On z nami jeszcze szczególniej, bo może być z nami wszędzie tam, gdzie jesteśmy.

Apostołowie i również dziś, każdy z nas, otrzymujemy od Niego niezwykły dar - bliskość. Umocnieni przez sakrament pojednania, Eucharystię i modlitwę, możemy odczuć jak bardzo nas przenika swoją miłością, miłosiernym spojrzeniem, a nade wszystko nadzieją. Wie, że mimo trudności nie poddamy się i nie zwątpimy, ale by nas umocnić zapewnia nas - "przyjdę do was".

Kiedy? W każdym momencie: przez sytuacje, przez ludzi, przez myśli, piękno i dobro… On przychodzi do nas w każdej chwili naszego życia. Czy Go rozpoznajesz? Dziś wiedz o tym, że w spotkanych osobach, wydarzeniach On, przychodzi do ciebie, przyjmij Go we właściwy sposób.opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Kościół wiara miłość rozważanie apostołowie obecność bliskość Jezus obecność Jezusa

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W