Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

¬ródło: Idziemy

"Idziemy" nr 37/2010


abp Józef Michalik

„Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody.”Z takimi słowami zwrócił się Pan Jezus do swoich uczniów, posyłając ich na pracę misyjną. Pragnieniem Chrystusa było, by Dobra Nowina o zbawieniu dotarła tam, gdzie to tylko możliwe, by Jego nauka przedstawiająca prawdziwy obraz Boga i nowa prawda o odkupionym człowieku była poznana i przyjęta ku radości i zbawieniu wszystkich. Owo misyjne posłanie, mające uniwersalny wymiar dla Chrystusowego Kościoła, znajduje i w naszych czasach aktualne wyzwanie ale także pozytywny odzew i entuzjazm.

Tygodnik „Idziemy”, nawet z samej nazwy, staje się konkretną odpowiedzią na wezwanie Boskiego Mistrza: „Idźcie.”

Może tygodnik ten nie dotarł jeszcze na cały świat, ale trzeba czynić wszystko, aby trafiał do ludzi, dla których cały świat to dom, rodzina, praca, kościół, uniwersytet, zmaganie się z rzeczywistością, piękno życia, wątpliwości, szczere pragnienie dobrego chrześcijańskiego życia, egzystencjalne zakłopotanie…

Od pięciu lat tygodnik „Idziemy” dociera z przesłaniem wartości chrześcijańskich do różnych środowisk współczesnego społeczeństwa, budząc świadomość i kreując jedność. Pięć lat to piękny i dobry początek solidnej pracy, za co warto ludziom i Panu Bogu podziękować.

Pragnę wyrazić moje uznanie dla rzetelnej informacji, pomagającej w formacji ludzkich i chrześcijańskich postaw. Gratuluję Diecezji Warszawsko-Praskiej, Redaktorom, Autorom i wszystkim Osobom związanym z „Idziemy”.

Życzę, aby zapał i gorliwość w tym dzieła skutecznie pogłębiały wiarę i twórcze przeżywanie człowieczeństwa. Niech Duch Święty udziela hojnie swoich Darów dla owocnej przyszłości dzieła, a patron tygodnika, bł. ks. Ignacy Kłopotowski, twórca prasy katolickiej w Polsce, niech wspomaga przed Panem Bogiem poprzez swoje możne orędownictwo.

+ JÓZEF MICHALIK

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: media świat misja uczeń Idziemy
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W