Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Maryja. Ta, która uwierzyła

Angelo Comastri

Maryja, arcydzieło wiary

Maryja, arcydzieło wiary - foto
Autor/źródło: ek-s

Maryja bez wątpienia jest najdoskonalszym i najpiękniejszym wzorem wiary. Poznajmy zatem lepiej Jej życie, by uczyć się od Niej tej zdumiewającej wiary.


Zacznijmy od małego i ubogiego domu Maryi. Byłem w Nazarecie i widziałem, co pozostało z owego domostwa. To grota, którą my nazwalibyśmy może co najwyżej „stajenką”. Ale właśnie tam mieszkała Ta, którą nazywamy Królową Świata, Madonną – co po łacinie brzmi Mea Domina, czyli ‘moja Pani’. Tam mieszkała najszczęśliwsza kobieta w historii świata: Ta, która wyśpiewała Bogu Magnificat!

Co posiadała Maryja? Nie posiadała właściwie nic z naszego dobrobytu, ale miała wiarę. Tylko wiarę.

Zacznijmy od zachwycającej sceny zwiastowania. Wszechmocny, potężny w swojej mocy Bóg wkroczył w skromne i proste życie Maryi za pośrednictwem archanioła Gabriela, przekazując jej zaskakującą wiadomość:

Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca. (Łk 1, 30-33)

Maryja wie, że królestwo Dawida upadło, i że pozostało po nim zaledwie kilku ubogich, pozbawionych władzy potomków... Takich jak Józef...

W tym momencie pojmuje, że Bóg wchodzi w dzieje zniszczone przez ludzki grzech, by zapoczątkować dzieje nowe, dzieje zbawienia, historię ludzkości odkupionej i wyzwolonej od zła. Jaką drogę wybierze Bóg? Tego wybrana przez Pana Niewiasta jeszcze nie wie.


Dłuższy fragment „Maryja. Ta, która uwierzyła” »

Książka jest >>TUTAJ<<


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja Matka Boża wiara wzór wzór wiary

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W