Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Justyna Kapłańska

Prezent dla dziecka


Obecnie bardzo często zasypujemy dzieci niezliczoną ilością zabawek i gadżetów. Ofiarujemy prezenty na każdą okazję i bez okazji, nie zawsze zastanawiając się, czy dana rzecz na pewno przyniesie dziecku korzyść. W przypadku książek wydawnictwa Jedność, nie ma co do tego żadnej wątpliwości.

Książki są świetnym pomysłem na prezent dla dziecka w wieku 8-12 lat. Dostępne są dwie wersje: dla chłopców – „To nie draka! Świetne rady dla chłopaka” i dla dziewcząt – „To nie kpiny! Świetne rady dla dziewczyny”. Obie zawierają po 87 umiejętności, które warto w tym wieku opanować. To prawdziwe lekcje samodzielności i dobrego zachowania.

Bardzo cieszy mnie fakt, że nie mamy tutaj podziału na zajęcia typowo męskie czy typowo kobiece. Zarówno w jednej, jak i drugiej pozycji można znaleźć wskazówki dotyczące m.in. smażenia naleśników, prania w pralce, wiązania krawata czy pompowania opon w rowerze. Oprócz tego mamy też informacje, jak udzielać pomocy czy dbać o własne bezpieczeństwo. Słowem, mamy szeroki wachlarz umiejętności, które przydadzą się każdej dorastającej osobie.

Całość napisana jest bardzo przystępnym językiem. Każda czynność opisana jest krok po kroku i wzbogacana rysunkami. Nie brakuje tu też poczucia humoru i dodatkowych porad.

Tytuł przyciąga uwagę i zachęca, by zerknąć w głąb. Dlatego nie wahajmy się i podarujmy naszym pociechom książki, które będą dla nich i zabawne, i pożyteczne.opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dziecko książki chłopak dziewczyna rady
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W