Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Krystyna Zachwatowicz,

Andrzej Wajda

PUNKT ODNIESIENIA

Nie możemy nic powiedzieć o Nim w czasie przeszłym; zawsze jest i będzie - dla nas wszystkich, którzy mieli szczęście Go znać, i dla wszystkich, którzy spotkali się z nim tylko poprzez "Tygodnik" i to, co pisał - miarą i ideałem. Ideałem człowieka tolerancyjnego, nadzwyczajnie dobrego, uroczego i łagodnego, a równocześnie o wielkich wymaganiach i nieugiętych zasadach. Tylko On potrafił zarazem być najczulszym przyjacielem i surowym sędzią. Tylko On potrafił połączyć "Tygodnik" z "Piwnicą pod Baranami, której był najwierniejszym widzem i uczestnikiem przez całe 40 lat.

Jerzy bardzo był ciekaw adaptacji filmowej "Pana Tadeusza" i wybieraliśmy się w tych dniach do Krakowa, aby pokazać mu film na kasecie. Chciałem bardzo usłyszeć Jego uwagi, nim widzowie będą mogli zobaczyć film na ekranie.

Dopiero teraz, gdy odszedł, zdajemy sobie sprawę z tego, że we wszystkich ważnych decyzjach w naszym życiu On był punktem odniesienia.

Zostanie z nami na zawsze.

Krystyna Zachwatowicz,

Andrzej Wajda---
Copyright © by Tygodnik Powszechny

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć kultura tolerancja praca Pan Tadeusz Tygodnik Powszechny wspomnienie Andrzej Wajda Jerzy Turowicz gazeta redakcja epitafium Krystyna Zachwatowicz
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W