Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Tajemnica szczęścia


ISBN: 978-83-7502-442-5
Format: 88 x 152 mm
Ilość stron: 48
Rodzaj okładki: miękka


15 modlitw objawionych świętej Brygidzie przez Pana Jezusa, ze względu na swe błogosławione owoce nazwanych „Tajemnicą szczęścia”. Kto odmawia je każdego dnia, wraz z nimi odmawiając 15 razy Ojcze nasz i 15 razy Zdrowaś Maryjo, w ciągu roku zmówi tyle modlitw, ile ciosów otrzymał Zbawiciel podczas Swej Męki, a kto odmawia je z wielką wiarą i pobożnością otrzyma wiele łask, np. uwolnienie 15 dusz krewnych z czyśćca, nawrócenie 15 grzeszników. Modlitwy cieszą się wielkim powodzeniem wśród różnych środowisk modlitewnych. W książce znalazły się też m.in.: Modlitwa do Chrystusa Króla, Modlitwa do Ducha Świętego, Akt oddania się Matce Bożej autorstwa Stefana kard. Wyszyńskiego, a także biografia św. Brygidy.


Fragment książki:

Święta Brygida Szwedzka żyła w XIV wieku. Pochodziła, jak wskazuje przydomek, ze Skandynawii. Boski Zbawiciel zaszczycił ją objawieniem PIĘTNASTU MODLITW. Zamieszczamy je poniżej w pełnym brzmieniu. Fakt objawienia miał miejsce w stolicy chrześcijaństwa, a więc na terenie Wiecznego Miasta, kiedy święta nawiedziła Bazylikę św. Pawła za Murami.

Praktyka piętnastu modlitw ze względu na błogosławione owoce otrzymała nazwę „Tajemnica Szczęścia”. Osoba, która codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, w ciągu roku odmówi tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawca otrzymał ciosów podczas swojej Bolesnej Męki.

Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się, że Pan Jezus do objawionych modlitw dodał jeszcze wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy będą je odmawiać z głęboką wiarą i pobożnością. Chodzi o wielkie sprawy Boże, zmierzające do uszczęśliwienia człowieka.

Otwierając swoje serce w kontakcie z Bogiem, odkryjesz tajemnicę prawdziwego szczęścia, które stanie się Twoim udziałem. Ale nie tylko Twoim. Podziel się tym nabożeństwem z innymi.


opr. aś/aś 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa Brygida Szwedzka św. Brygida tajemnica szczęścia Tajemnica Szczescia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W