Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Spotkanie z najbliższymi w niebie

W mojej domowej biblioteczce nie znalazłem żadnej książki, która by wyjaśniała mi, czy zmarły będzie miał możliwość spotkania swoich najbliższych.

O tym, że w niebie będziemy mogli zobaczyć swych najbliższych mówi każdy katechizm wyjaśniający prawdę składu apostolskiego „Wierzę w świętych obcowanie”. Tak jak na ziemi poznajemy rodziców, rodzeństwo i krewnych i znajomych i spotykamy się z nimi, podobnie będzie w niebie. Nie tylko ich rozpoznamy, ale będziemy żyć z nimi w zażyłości i w miłości. Co więcej: nasze poznanie będzie o wiele doskonalsze. W doskonalszy sposób będziemy poznawać życie Trójcy Świętej, doskonalej poznamy Chrystusa, Jego Matkę, św. Józefa i innych świętych, własną rodzinę i te osoby, z którymi przebywaliśmy w doczesności.

W liturgii okresu wielkanocnego czytamy o Chrystusie zmartwychwstałym, który ukazuje się uczniom i daje się im poznać: w niebie staniemy się „na podobieństwo Syna Bożego” (Rz 8, 20).

Wiara mówi nam, że zmarli, żyjący u Boga, trwają w Jezusie Chrystusie i Duchu Świętym złączeni z nami w jednej wspólnocie świętych obcowania . Ta trwała łączność znajduje szczególny wyraz w naszej modlitwie za zmarłych.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: rodzina życie wieczne rzeczy ostateczne niebo szczęście wieczne życie po śmierci poradnik spotkanie w niebie

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W