Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Pielgrzymka Benedykta XVI do Ziemi Świętej 8-15 maja 2009
Benedykt XVI

Szpital oazą spokoju dla bezbronnych

13 maja 2009 - Betlejem, Wizyta w szpitalu dziecięcym CaritasuDrodzy przyjaciele!

Pozdrawiam was serdecznie w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa, «który poniósł śmierć, (...) zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami» (por. Rz 8, 34). Niech wiara w Jego zmartwychwstanie oraz Jego obietnica nowego życia przez chrzest napełni wasze serca radością w tym okresie wielkanocnym!

Jestem wdzięczny za gorące słowa powitania, które w waszym imieniu skierowali do mnie o. Michael Schweiger, prezes stowarzyszenia Kinderhilfe, Ernst Langensand, kończący swoją kadencję prezesa rady administracyjnej szpitala pediatrycznego Caritasu, i m. Erika Nobs, przełożona tutejszej franciszkańskiej wspólnoty sióstr elżbietanek z Padwy. Pozdrawiam także serdecznie abpa Roberta Zollitscha oraz bpa Kurta Kocha, reprezentujących Konferencje Episkopatu Niemiec i Szwajcarii, które wielkodusznie wspierają finansowo misję szpitala dziecięcego Caritasu.

Bożym błogosławieństwem jest dla mnie ta sposobność wyrażenia wdzięczności zarządowi, lekarzom, pielęgniarzom i personelowi szpitala pediatrycznego Caritasu za nieocenioną służbę na rzecz dzieci z regionu Betlejem i całej Palestyny, którą wciąż pełnią od ponad pięćdziesięciu lat. O. Ernst Schnydrig założył tę placówkę w przekonaniu, że niewinne dzieci zasługują na bezpieczne schronienie przed wszystkim, co może je okaleczyć na obszarze objętym konfliktem w czasie jego trwania. Dzięki ofiarności Children's Relief Bethlehem, betlejemskiego stowarzyszenia pomocy dzieciom, ten ośrodek pozostał spokojną oazą dla najbardziej bezbronnych i światełkiem nadziei na to, że miłość może wziąć górę nad nienawiścią, a pokój nad przemocą.

Młodym pacjentom i członkom ich rodzin, którzy korzystają z waszej opieki, pragnę powiedzieć po prostu: «Papież jest z wami!» Dzisiaj jest z wami fizycznie, ale duchowo codziennie towarzyszy każdemu z was myślą i modlitwą, prosząc Wszechmogącego, by otaczał was swą czułą opieką.

O. Schnydrig określił to miejsce jako «jeden z mniejszych mostów zbudowanych na drodze do pokoju». Teraz, kiedy w szpitalu liczba łóżek z czternastu wzrosła do osiemdziesięciu i każdego roku zaspokaja potrzeby tysięcy dzieci, nie jest to już most mały! Łączy ludzi różniących się pochodzeniem, językiem i religią — w imię Królestwa Bożego, Królestwa Pokoju (por. Rz 14, 17). Zachęcam was z całego serca do wytrwania w waszej misji, poprzez którą okazujecie miłosierdzie wszystkim chorym, ubogim i słabym.

W dzisiejsze święto Matki Bożej Fatimskiej chciałbym na koniec poprosić o wstawiennictwo Maryję, gdy będę udzielał apostolskiego błogosławieństwa dzieciom i wam wszystkim. Módlmy się:

Maryjo, Uzdrowienie Chorych,

Ucieczko Grzeszników, Matko Odkupiciela

— dołączamy do licznych pokoleń tych,

którzy nazywali Cię Błogosławioną.

Wysłuchaj Twoich dzieci,

kiedy wzywają Twojego imienia.

Trojgu dzieciom z Fatimy obiecałaś:

«Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje».

Niech tak się stanie!

Niech miłość zatriumfuje nad nienawiścią,

solidarność nad podziałami,

a pokój nad wszelkimi formami przemocy!

Niech Twoja miłość do Syna nauczy nas

kochać Boga całym sercem i całą duszą,

ze wszystkich sił.

Niech Bóg Wszechmogący okaże nam

swoje miłosierdzie, umocni nas swoją siłą

i nasyci wszelkim dobrem (por. Łk 1, 46-56).

Prosimy Twego Syna Jezusa,

by błogosławił te dzieci

i wszystkie dzieci, które cierpią na całym świecie.

Oby mogły się cieszyć zdrowiem ciała,

siłą umysłu i pokojem duszy.

Ale przede wszystkim — niech wiedzą,

że są kochane miłością, która nie zna granic

ani kresu, miłością Chrystusa,

przewyższającą wszelką wiedzę (por. Ef 3, 19).

Amen.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój pacjent Matka Boża Fatimska Maryja Caritas dzieci Izrael Betlejem szpital Ziemia Święta Bliski Wschód Uzdrowienie chorych szpital pediatryczny podróż Benedykta XVI do Ziemi Świętej Ernst Schnydrig
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W