Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Festiwal Bożonarodzeniowy BETLEJEM U AVETEKW sobotę 13 I 2007 roku rozpoczyna się VI Ogólnopolski Ekumeniczny Teatralno-Muzyczny Festiwal Bożonarodzeniowy BETLEJEM U AVETEK, organizowany przez Fundację AVE i Chór AVETKI we współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury, Domem Kultury Świt, Wydziałem Oświaty Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Zarządem Województwa Mazowieckiego. Impreza, skupiająca ponad 2000 wykonawców od przedszkolaków po seniorów, ze szkół, uczelni, parafii wszystkich wyznań chrześcijańskich, domów kultury, organizacji pozarządowych jest jedną z największych w kraju.

13 I w godz. 10-20 oraz 14 I w godz. 10.30-14 odbędą się prezentacje dziecięcych, młodzieżowych i wielopokoleniwych grup teatralnych z całej Polski, prezentującvych spektakle inspiorwane tematyką bożonarodzeniową. Uwieńczeniem będzie gala finałowa, połączona z ogłoszeniem wyników i wręczniem nagród w niedzielę 14 I o g. 15.

Cała część teatralna odbywać się będzie w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, ul. Van Gogha 1. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe wolny. W najbliższą sobotę i niedzielę będzie można zobaczyć m.in.grupy z Wlocławka, Kruszyny, Borów Tucholskich, Cekcyna, Otwocka, Tczewa, Kałuszyna, Ostrowa, Legionowa i Warszawy.

Z kolei 20 (g. 11-19) i 21 I (g. 10-14) w Domu Kultury "Świt" w Warszawie, ul. Wysockiego 11 występować będą chóry, zespoły muzyczne i soliści z całej Polski, prezentujący kolędy i pastorałki. Swój udział zapowiedzieli wykonawcy m.in. z Opola, Krakowa, Częstochowy, Białej Podlaskiej i Bydgoszczy.

Konkurs uwieńczy gala finałowa 21 I o g. 15 w DK ŚWIT, podczas której kolędy zaśpiewa VIOLA BRZEZIŃSKA z zespołem - utalentowana wokalistka młodego pokolenia, laureatka Festiwalu w Opolu, tworząca w nurcie muzyki pozytywnej. Występ VIOLI jest prezentem Zarządu Woj. Maz. dla uczestników i widzów festiwalu.

Patronat nad festiwalem objęli m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Kazimierz Michał Ujazdowski, Marszałek Woj. Maz. p. Adam Struzik, Wielce Błogosławiony Sawa Prawosławny Metropolita Warszawy i całej Polski oraz Burmistrz Dzielnicy Białołęka p. Jacek Kaznowski.

Szacujemy, że na festiwalowej scenie wystąpi ponad 2200 osób.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe wolny.

Gorąco zapraszamy do udziału, zwłaszcza w galach finałowych.


Harmonogram:

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, Warszawa

13 I g. 10-20 - prezentacje grup teatralnych

14 I g. 10.30-14 - cd. prezentacje grup teatralnych

14 I g 15 - gala finałowa części teatralnej, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

Dom Kultury "Świt", ul. Wysockiego 11, Warszawa

20 I g. 11-19 - prezentacje grup muzycznych i solistów

21 I g. 10-14 - cd. prezentacje grup muzycznych i solistów

21 I g.15 - gala finałowa części muzycznej i całego festiwalu, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, występ VIOLI BRZEZIŃSKIEJ z zespołem

www.avetki.alleluja.pl, www.akkjp2.alleluja.pl


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Boże Narodzenie festiwal kolędy kolędowanie Avetki Białołęka
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W