Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Wpływ na następne pokolenie


Tim Kimmel, Darcy Kimmel

Na czym polega dziejowe zadanie?


Kiedy popatrzymy, jak na ogół postrzega je nasza kultura, uświadomimy sobie, że wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z ogromnej wagi, jaką Bóg przywiązuje do następnego pokolenia...Wyobraź sobie, że idziesz cichą, pustą ścieżką. Powietrze jest rześkie, a łagodna bryza owiewa cię miłym dla ciała ożywczym poczuciem przyjemnego chłodu. W tej ciszy nagle zdaje się rozbrzmiewać jakiś głos, który przykuwa twoją uwagę.

To Bóg.

Zadaje ci pytanie: „Czy chciałbyś mieć decydujący wpływ na ludzi, których uważam za największych w moim królestwie?”. Jako osoba określonego pokroju, taka, która chce czegoś dokonać, która pragnie, aby jej życie miało sens i pozostawiło po sobie ślad, jesteś zapewne podobny do nas i odrzekłbyś: „Oczywiście, że chciałbym”. A ponieważ jesteś człowiekiem, który stara się należycie wykonywać swoje zadania, prawdopodobnie zacząłbyś kreślić plan, w jaki sposób wywrzeć wpływ na tych tak ważnych ludzi.

Niewątpliwie wiesz już, do czego zmierzamy. Chodzi o dzieci. Kiedy popatrzymy, jak na ogół postrzega je nasza kultura, uświadomimy sobie, że wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z ogromnej wagi, jaką Bóg przywiązuje do następnego pokolenia. Rzadko komu przyjdzie do głowy, że zadając takie pytanie, Bóg miałby na myśli właśnie dzieci.

I rzeczywiście, gdyby zaproponować przeciętnemu człowiekowi odegranie kluczowej roli w życiu osób, które Bóg uważa za największe w swoim królestwie, uznałby on zapewne, że chodzi o dygnitarzy czy celebrytów. Kolejne przypuszczenia co do sposobu wpływania na tych największych dowiodłyby tylko, jak zniekształcone jest nasze pojęcie o tym, co liczy się u Boga. Jeśli mówiąc o największych, masz na myśli ludzi stojących na szczycie piramidy finansowej, tych, którzy kierują czy wręcz trzęsą społeczeństwem, bądź członków elitarnych kręgów, to – jak łatwo sobie wyobrazić – dotarcie do nich wymagałoby dalszego kształcenia się, poprawy wyglądu, wymiany garderoby, a może nawet podszkolenia się w dziedzinie teologii oraz lepszego zorientowania się w zakresie bieżących wydarzeń. Z uwagi jednak na temat tej książki domyślasz się już zakończenia naszego scenariusza.


Fragment pochodzi z książki:

Tim i Darcy Kimmel, Jak wychowywać wnuki. Poradnik dla wszystkich babć i dziadków ,

Wydawnictwo eSPe

Można ją kupić tutaj!
.

Najważniejsze zasady i praktyczne sposoby wydobywania z wnuków tego, co w nich najlepsze. Praktyczny poradnik dla wszystkich babć i dziadków, którzy chcą, by ich wnuki wyrosły na kochających, odpowiedzialnych i kierujących się w swoim życiu wartościami ludzi.


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wychowanie rodzina dzieci Bóg Królestwo Boże Wnuki pokolenie decyzje dziadkowie dziejowe zadanie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W