Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów
ul. Kościuszki 99, 61-716 Poznań
tel. 0 61 - 850 47 18, kom. 501-43-73-11
www.lednica2000.pl

o. Jan Góra OP

Zaproszenie na Lednicę 2011Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Już po raz piętnasty sam Chrystus zwołuje nas nad brzegi polskiego Jordanu, do Źródeł Chrzcielnych Polski. Zapraszam Was na sobotę 4 czerwca 2011 na Pola Lednickie, aby dziękować za świętość Jana Pawła II oraz wspólnie wybrać Chrystusa, tak jak uczynili to nasi przodkowie przed tysiącem lat.

W tym roku pragniemy pochylić się nad świętością Jana Pawła II, stąd zawołanie tegorocznego spotkania „JPII - Liczy się świętość!”. Odbywa się ono w 20-lecie bierzmowania młodzieży świata podczas VI Światowego Dnia Młodzieży w Częstochowie, kiedy to płynęliśmy na falach pieśni „Abba Ojcze” oraz w 14-lecie przybycia do nas na Pola Lednickie Ojca Świętego Jana Pawła II w helikopterze, aby przeprowadzić nas przez granicę czasu w III tysiąclecie.

Program spotkania oparty będzie na przesłaniach kierowanych przez Ojca Świętego Jana Pawła II do młodych gromadzących się na Polach Lednickich w latach 1997-2004. Stąd pragniemy przypomnieć sobie znaczenie chrztu i bierzmowania, na nowo odkryć cel naszej drogi, którym jest dom Ojca naszego w niebie oraz wspólnie wybrać Chrystusa. Ważnym punktem spotkania będzie błogosławieństwo narzeczonych. Zaś uwieńczeniem całości egzamin z miłości i Eucharystia.

Bogatsi o te doświadczenia na nowo podejmujemy entuzjazm wiary zwróceni w przyszłość, w którą prowadzi nas Duch Boży.

Przybywajcie na Pola Lednickie, abyśmy - dziękując za świętość Jana Pawła II - przekazali sobie znak pokoju, wspólnie wybrali Chrystusa i umocnili się w wierze.

Jan W. Góra OP
duszpasterz akademicki
organizator spotkań lednickich
wraz z młodzieżą

Ponadto, w tym roku prosimy wszystkich uczestników o przywiezienie ze sobą klucza do swojego serca. W zamian, każdy uczestnik otrzyma od nas "klucz do nieba".
Oto informacje na temat "Akcji Klucze":

4. czerwca podczas XV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 będziemy rozdawać klucze do Nieba z cytatami: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" (Jan Paweł II) i "Tobie daję klucze Królestwa" (Mt 16,19). W zamian prosimy Was o przesyłanie do nas lub przywiezienie na Lednicę kluczy do Waszych serc. Otrzymujemy ozdobne klucze od miast papieskich i wojewódzkich, z których powstanie wystawa w Ośrodku im. Jana Pawła II na Polach Lednickich. W ten symboliczny sposób miasta, od których dostaniemy klucze, otwierają się na nas wszystkich, na wiarę, na Chrystusa. Dostajemy również klucze od osób znanych ze świata mediów, kultury, polityki i sportu. Oni także pragną podkreślić swoje złączenie z nami, z naszą modlitwą. W ten symboliczny sposób uczestniczymy razem w tworzeniu Lednicy, we wspólnym wyborze Chrystusa. Klucze przesyłajcie na adres naszego Duszpasterstwa. Zachęcajcie do tego swoich znajomych. Wspólnie zaprośmy Chrystusa do naszych serc!
Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów
61-716 Poznań, ul. Kościuszki 99
Czekamy!

opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież świętość chrzest Jan Paweł II otwórzcie drzwi Chrystusowi Lednica 2000 Lednica 2010 wybór Chrystusa Akcja Klucze klucz do serca
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W