Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Wezwanie do modlitwy za Kościół

L'Osservatore Romano

Przeciwko diabłu, który chce podzielić Kościół

Przeciwko diabłu, który chce podzielić Kościół - foto
Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl

Przy okazji modlitwy Anioł Pański nazajutrz po świątecznym spotkaniu z młodzieżą Papież ponawia wezwanie do odmawiania Różańca (8 października 2018)

Papież Franciszek ponowił wezwanie do odmawiania Różańca w październiku, „aby odpierać ataki diabła, który chce podzielić Kościół”. Nowy apel został wypowiedziany po zakończeniu modlitwy Anioł Pański w niedzielę 7 października na placu św. Piotra. Wspominając o suplice do Matki Bożej Pompejańskiej, której przewodniczył w tych samych godzinach w sanktuarium Kampanii kard. Mario Zenari, nuncjusz apostolski w Syrii, Papież prosił po raz kolejny wiernych całego świata, aby każdego dnia odmawiali koronkę maryjną, kończąc ją antyfoną Pod Twoją obronę i modlitwą do św. Michała Archanioła. Wcześniej Franciszek przedstawił rozważanie poświęcone fragmentowi liturgicznemu z Ewangelii Marka na temat „godności małżeństwa jako związku miłości, który zakłada wierność”. A dzień wcześniej po południu w Auli Pawła VI uczestniczył w spotkaniu z młodzieżą, na którym byli obecni ojcowie synodalni.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: jedność różaniec św. Michał modlitwa do św. Michała św. Michał Archanioł modlitwa za Kościół

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W