Zespół 33 poświęcił kompozycje Matce Bożej. To prawdziwa Perła!

- Trzeba zwolnić na chwilę i zastanowić się, w jakim punkcie życia jesteśmy. Zrozumieć, jak wiele dostajemy od Pana Boga.

Gośćmi Tematu Dnia byli Patrycja Michalczak i Bartłomiej Gumny, członkowie Zespołu 33, którzy w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniali, po co uprawiać muzykę chrześcijańską.

- Zdecydowanie nie da się na niej zarobić. Po prostu nie wchodzimy tak bardzo w muzykę rozrywkową, gdzie trzeba mocno liczyć się z tym, by muzykę "sprzedawać". Muzyka chrześcijańska ma to do siebie, że ma po prostu poruszać - mówili.

- Przez to, że niesie treści, które zmuszają do refleksji, niestety nie służy celom rozrywkowym, więc po prostu się tak dobrze nie sprzeda - dodawał Bartek.

Jak podkreślała Patrycja, "mamy to szczęście, że dostaliśmy jakiś dar od Pana Boga, akurat to, że możemy muzyką głosić Jego Słowo".

- To jest również obowiązek. Wszyscy, którzy dostali dar wiary, mają nakaz misyjny, nakaz, by się to wiarą dzielić - zaznaczył Bartek.

Pytani o to, co zrobić, by odnaleźć "Perłę" w codziennej bieganinie, mówili:

- Na początku trzeba zwolnić na chwilę i zastanowić się, w jakim punkcie życia jesteśmy. Zrozumieć, jak wiele dostajemy od Pana Boga, jak bardzo otacza nas swoją opieką Matka Boża. Kiedy uda się nam to dostrzec, że w każdej rzeczy, która nas mija, jest Boża Opatrzność, to myślę, że każdego dnia będzie lepiej - wyjaśniała Patrycja.

- Pan Bóg dał mi łaskę, by być świadkiem wielu cudów, uzdrowień, świadkiem tego, jak ludzie zmieniali swoje życie, jak wychodzili na prostą. Ja też jestem przykładem człowieka, któremu uratowano życie - opowiadał Bartek.

źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama